ЕП Букурешт 3x3: Србија освојила злато

Репрезентација Србије у баскету 3x3 савладала је селекцију Летоније у финалу са 19:18 на утакмици Европског првенства које се игра у Букурешту.
basketasi-zlatni sa EP Bukurest/KSS

У мушкој конкуренцији Србију је представљала четворка из Новог Сада Душан Домовић-Булут, Дејан Мајсторовић, Марко Савић и Марко Ждеро и освојила је једини трофеј који им је недостајао, тако да је спојила светску и европску титулу.

На путу до континенталног првака савладали су Русију (21:13), Мађарску (19:10), Шпанију (20:15) и Босну и Херцеговину (20:10).

Словенија је савладала Русију у мечу за треће место са 21:15.

Честитка Вучевића

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић честитао је најновији успех репрезентацији Србије у баскету три на три, златну медаљу на Европском првенству коју су освојили у Букурешту.

- Честитам нашим златним спортистима на још једном тријумфу на који смо сви поносни. Захвални смо им на томе што по најбољем проносе име своје земље, и пружају најбољи пример младим генерацијама. Увек ћемо бити уз оне који верују у себе и промовишу позитивне вредности - нагласио је Милош Вучевић.

Младен Домовић Булт проглашен је за најбољег играча Првенства.

У женском финалу Француска је савладала Холандију 21:5. Украјина је победила Итакију са 17:16 у мечу за треће место.