ЕП Чешка: Србија поражена од Грчке

У првој утакмици Европског првенства у Чешкој репрезентација Србије поражена је од репрезентације Грчке са 60:69 (11:19, 19:16, 21:18, 9:16)  . Гркиње су заслужено победиле обзиром на проблеме са повредама код Србије и чињеницу да Соња Петровић није играла.
kosark

Србија је почела утакмицу у петорци: Чађо, М. Јовановић, Т. Јовановић, Миловановић, Чађо, Грчка: Калцидоу, Малци, Спаноу, Сотириоу, Николопулоу. Повеле су Гркиње са 6:0 на старту. Српкиње биле лоше у нападу истеране су из рекета а шут их није ишао. Гркиње су погодиле две тројке и направиле предност 14:5 на 3.20 до краја а потом је предност повећана 19:11. Приметно је било да је Ана Дабовић повређена и ривалке су правиле разлику управо ту, и код одбране на преузимању. У првој четвртини Гркиње су имале доста отворених шутева, а повећале су вођство током друге четвртине на 26:15. Спаноу 12 поена и Калцидоу 10 поена су погађале кош. Сркиње у том периоду мењају одбрану у нападу и доста су сигурније а Јелена Миловановић поенима и Ана Дабовић некако успевају да смање предност на крају друге четвртине на 30:35. Овај део игре Српкиње су добиле са 19:16.

Код Гркиња Малци се појављује као трећа играчица која погађа. Ана Дабовић је играла одличну одбрану у трећој четвртини. На 50 сек до краја прво вођство обезбедила је тројком управо Дабовић 51:50. Ипак Гркиње погађају тројку за 51:53 на крају треће четвртине.

Србија је успела да изједначи 53:53 кошем Црвендакић али су Гркиње поново биле сигурније у игри и Николопулу је тројком повећала предност на 53:62. Изласком Миловановићеве збох пет пенала Србија је била у озбиљним проблемима. Гркиње су биле боље и повећале су вођство на 56:67 на 3.13 до краја. На крају ипак, последња чевтртина 9:16 за Гркиње и заслужена победа.

Србија-Грчка 60:69 (11:19, 19:16, 21:18, 9:16)

ПРАГ: Карловка Арена, гледалаца: 1.200, судије: Чалик, Кукелчик, Великов.

СРБИЈА: Радочај, Петровић, Чађо 4, Крњић, Н. Јовановић 12, Миловановић 17, Мандић, Црвендакић 6, Шкорић 5, Станковић, Т. Јовановић 2, Дабовић 14.

ГРЧКА: Стамолампроу, Стамати, Лимоура, Спиридопулоу 3, Малци 16, Николопулоу 5, Сотириоу 12, Косма, Спаноу 18, Калцидоу 15, Кристинаки, Фасоула.