ЕП: Лавице ПОБЕДИЛЕ Британке, у четвртфиналу против Белгије

Кошаркашице Србије победиле су Велику Британију у квалификационом мечу за четвртфинале, у коме ће у четвртак од 15.00 часова играти против Белгије.
ФИБА/Кошаркашки савез Србије

Наш тим је био доста непрецизан у уводним минутима, после четири минута игре постигли смо само два поена (2:5), а Британија је у 8. минуту повела 8:4.

Брзо је Србија изашла из минуса и преко Ногић и  Јовановић серијом 8:0 повела 12:8, а на истеку десетог минута било је 13:10.

И друга четвртина била је прилично тврда и неефикасна, после четири минута игре на семафору је стајало 18:17. Разменили смо пар тројки, па су Британке у 16. минуту повеле 22:21. Погодила је тројку Чађо, али је ривал до полувремена поново имао минималну предност, а по истеку 20. минута било је 29:28.

Повеле су Британке у 23. минуту 36:32, наставило се са много промашаја на обе стране, а Андерсон, Јовановић и Црвендакић су донеле Србији 45:38 у 27. минуту после серије 9:0. Појачале су одбрану наше девојке, али нисмо имали добру реализацију, па је на крају треће четвртине било 45:42.

Имао је наш тим шансу да се одлепи на почетку четврте четвртине, али је промашивао слободна бацања, па смо тек после „2+1“ Јанковић дошли на „плус 8“ у 32. минуту – 52:44. Погађале су Британке тројке и држале прикључак, али се Србија није дала и држала је од четири до шест поена вишка. Одлична Ногић је четири минута пре краја подигла на 59:52, а онда тројком и на 62:54. Смањиле су противнице на само „минус 4“ на 1:19 пре краја, али је Јанковић погодила за 64:58 на 37 секунди пре краја и практично решила меч.

Србија – Велика Британија 66:60 (13:10, 16:18, 16:14, 21:18)

СРБИЈА: Раца 2, Чађо 8, Јовановић 5, Црвендакић 4, Андерсон 10, Станковић 3, Ногић 16, Топузовић, Јанковић 10, Крајишник 8, Катанић, Ђорђевић.

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Лију Кви, Мекгарахан, Винтербурн 13, Гајли 1, Вилкинсон, Отевил-Соулсби, Фагбенли 20, Роб, Херберт-Хариган 8, Волас 5, Ози-Момоду, Анигве 13.