ЕП младих кошаркаша: Србија лако до победе с Румунијом

У осмини финала такмичења Европског првенства за младе до 20 година репрезентација Србије савладала је Румунију резултатом 105:58 (28:17, 27:8, 31:17, 19:16).
Vuk-Vulikic-1-3

У Хемницу, на Европском првенству за кошаркаше до 20 година, јуче је виђена неравноправна борба, игра мачке и миша, у којој је млада репрезентација Србије декласирала Румунију са 47 поена разлике и заказала четвртфиналну утакмицу са Французима, који су такође убедљиво савладали Црну Гору (70:37).

Већ након првих 10 минута наш млади тим је имао 11 поена вишка, а победник је био познат и након првог полувремена. Занимљив је податак по ком су наши момци промашили свега 12 шутева за два поена (34 од 46, 74 одсто), те уписали 30 асистенција, наспрам 13 румунских.  Селектор нашег тима Влада Јовановић искористио је ову утакмицу да равномерно распореди минутажу, те одмори кључне играче пред много тежи окршај који следи против “триколора”.

Преостали четвртфинални парови су Шпанија – Израел (победник иде на бољег из дуела Србија – Француска), Турска – Немачка и Хрватска – Италија.

Д. Кн.

Србија Румунија  105:58 (28:17, 27:8, 31:17, 19:16)

ХЕМНИЦ: хала “Рихард Хартман”, судије: Виткаускас (Литванија), Зашчук (Украјина), Муалем (Израел).

СРБИЈА: Марјановић 5, Вуликић 7, Аранитовић 18, Мусић 2 (5 ас), Беслаћ 10, Тадић 4 (5 ас), Раданов 10, Степановић 4, Симанић 13, Глишић 12, Ђорђевић 7 (9ск, 3бл), Момиров 13.

РУМУНИЈА: Келенић 9, Кирстовеану 6, Дикулеску 8, Фоматеску, Мурешан 4 (7ас), Тохатан, Петреску 2 (9ск), Геогргиадис, Гирбеа 6, Барчеану 4, Буркулеску – Ровинару 13, Раду 8.