Еврокуп: Локомотива јача од Парног ваљка

У утакмици петог кола Еврокупа кошаркаши Партизана изгубили су у Пиониру од Локомотиве резултатом 93:83 (21:24, 20:15, 22:18, 30:26).
Muta Nikolic/KK Partizan

Гости из Русије остварили су и пету победу без пораза у Ц групи. Партизан је одлично почео меч на крилима Госа и Маринковића имали су средином прве деонице +11 (17:6), али нису издржали у наставку.

Локомотива је прикључак ухватила већ крајем првог полувремена, а велики преокрет направила је крајем треће и почетком последње четвртине када је серијом 14-3 повела са 68:59. Пресудна је била игра у одбрани на спољним играчима Партизана и умор Семјуелса. Руси су погађали за три поена преко Регленда а прикључио му се и Кулагин. Имали су гости и +12, али се Партизан није предао, спустио се на -4 четири минута пре краја, али није имао снаге за потпуни преокрет.

Код Партизана Семјуелс одиграо је одличан меч са 17 поена, 11 скокова и 3 асистенције. Гос је имао 18 поена и 7 асистенција, а Маринковић и Милер су додали по 13. На другој страни, Регланд је убацио 23 поена уз 5 асистенција, 17 је постигао Кулагин, а 13 Лејси.

Партизан сада у Ц групи има скор 1-4 на зачељу табеле, а у наредном колу црно-бели дочекују екипу Албе 14. новембра.

Партизан – Локомотива Кубан 83:93 (24:21, 15:20, 18:22, 26:30)

Дворана: „Александар Николић”. Гледалаца: 4.100. Судије: Спирос Гконтас (Грчка), Карлос Кортез (Шпанија) и Микеле Роси (Италија).

ПАРТИЗАН: Милер 15, Вилијамс-Гос 18, Тадић, Аранитовић, Јовановић, Маринковић 13, Томић, Пецарски 5, Гавриловић 5, Андрић 3, Семјуелс 17, Шалић 5.

ЛОКОМОТИВА: Колинс 6, Антипов 10, Регланд 23, Бабурин, Лејси 13, Ивлев 2, Илницкиј, Хвостов, Елегар, Кулагин 17, Овале 12, Брокхоф 10.