Еврокуп: Нови европски пораз Партизана

У 7. колу Б групе Еврокупа Партизан је као гост поражен у Бурси од Тофаша 82:72 (18:10, 24:21, 21:23 и 19:18).
kosarka partizan

После серије од пет везаних победа, црно-бели су ушли у негативан низ у Еврокупу и сада су поражени од Тофаша у Бурси 82:72.

Добра ствар је та да је Партизан поражен са мање од 13 поена разлике колико је било у Београду, ако буде одлучивао међусобни скор, црно-бели имају предност. Тофаш је пред крај меча имао плус 16.

Партизан се добро држао у прва три минута меча, домаћин је водио са 6:5 када је уследила серија ‘зелених’ 10:0 и прва већа предност за Тофаш 16:5.

Тофаш је у другој четвртини имао и +14, 28:14, Партизан је тројкама Трифуновића и Бирчевића успео да се врати, али је домаћин на велики одмор отишао са +11, 42:31.

Треће четвртина била је добра за Партизан, али је пред крај те деонице Пејџ и Гордић су тројкама спустили тим испод десет кошева разлике, а потом је репрезентативац БИХ везао пет поена уз кош Величковића за Партизанових 58:54.

У последњој деоници Партизан је био на великих -16, 80:64 и чинило се да ће изгубити +13 из меча из Београда. Ипак, Мозли је са пет везаних поена и уз тројку Пјеџа успео да ублажи пораз од Тофаша за коначних 82:72.

Најефикаснији код Партизана био је Гордић са 15 поена, Бирчевићје додао 11, а Мозли и Пејџ по девет. Код победника је Мехија убацио 26 поена, Лоџески је додао 15, а Тарик 14.