Еврокуп: Партизан поражен у Краснодару

Кошаркаши Партизана изгубили су од Локомотиве Кубањ 83:76 (27:19, 18:21, 22:26, 16:10) у Краснодару, у претпоследњем колу прве фазе Еврокупа.
kosarka partizan

Београђани су након слабог старта меча и двоцифреног заостатка већ после четири минута (15:4) успели да серијом 10:2 почетком другог полувремена преокрену резултат (50:47).

Партизан је одиграо безидејно у последњој четвртини, промашивали су црно-бели отворене шутеве и постигли само десет поена, са пуно грешака па руском тиму ниј епреостало ништа друго него да победе.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Стефан Бирчевић са 17 поена захваљујући пет погођених тројки из седам покушаја, а имао је и 3 скока. По 12 поена додали су Торијан Волден и Немања Гордић који је имао и чак седам изгубљених лопти, док је двоцифрен учинак имао још Никола Јанковић са 10 поена.

Локомотиву је предводио је Миндаугас Кузминскас са 17 поена.

Пратио га је Вил Камингс са 16 уз неколико битних кошева када се меч "ломио", док је 15 додао Дмитри Кулагин уз такође неколико важних кошева у завршници сусрета.

Партизан је овим поразом и дефинитивно остао без шанси за освајање првог места у групи, али има сигурну другу позицију без обзира на резултат у последњој рунди са Лиможом.

С друге стране, Локомотиви ова победа није донела Топ 16, али је сигурно поправила самопоуздање руском тиму пред меч одлуке и директан дуел са турским Тофашом у борби за четврто месту у Групи Б.

Локомотива Кубањ – Партизан 83:76 (27:19, 18:21, 22:26, 16:10)

КРАСНОДАР: Кошаркашка хала у Краснодару, гледалаца: 2.356, судије: С. Шемеш, Сефи, Виклики.

ЛОКОМОТИВА: Декер 9, Камингс 16 (4ук), Мотовилов, Апић 3, Калниетис 5 (9ас), Ивлев, Илњицки, Вилијамс 8 (9ск), Кузминскас 17, Кулагин 15, Долињин, Обрајант 10

ПАРТИЗАН: Волден 12, Загорац 4, Пејџ 6, Гордић 12 (5ск, 4ас, 7из), Милетић, Бирчевић 17, Рединг 4, Јанковић 10 (5ск), Томас 7, Пејнерс, Трифуновић, Мозли 4 (5ск).