Еврокуп: Тесна победа Партизана

У четвртом колу Топ 16 фазе Еврокупа у кошарци екипа Партизана савладала је Локомотиву 71:69 (22:24, 13:24, 17:8, 19:13).
kk partizan, tanjug

Све личило на раније мечеве Партизана. Без храбрости, са много изгубљених лопти, промашених зицера и промашених отворених шутева. Ипак, коло среће се окренуло, овога пута, са мало жеље и пожртвованости, боље игре у одбрани а брже у нападу Партизан је остварио победу која може значити наставак такмичења у Еврокупу.

Гости су боље отворили меч, Крофорд, Херви и Линч одржавали су вођство Локомотиве и чинило се да ће меч отићи на њихову страну. Међутим у трећој четвртини захваљујући центру црно-белих Мики, и нешто бољом одбраном Партизан је успео да одржи малу предност гостију и тај део меча добије 17:8.

Последња четвртина била је неизвесна, гости су поново водили. Важне тројке за домаће погодили су Перкинс, па Јарамаз, истакао се и Томас. Гости поново снажни у одбрани, али Партизан изједначује резултат док Локомотива губи лопту у нападу, било је 69:69. Перкинс је лоше организовао напад Партизана, изгубио је лопту али је поново ишчупао Линчу из руке и погодио полагање на други обруч. Остало је још 4 секунде за напада које гости нису искористили. Београђани су имали чак 22 изгубљене лопте а Локомотива 17.

Партизан има две победе и два пораза и велике шансе за пласман у Топ 8 фазу такмичења Еврокупа. Следећи меч игра 3. марта против  Трента у Италији од 20.00.

Партизан-Локомотива 71:69 (22:24, 13:24, 17:8, 19:13)

БЕОГРАД: Хала спортова Ранко Жеравица, без присуства публике, судије: Христодулу, Бисанг, Удијанскиј.

ПАРТИЗАН: Мика 8 (6ск), Загорац, Пејџ 8, Дангубић, Јарамаз 11 (4ас, 6ил), Величковић 9, Перкинс 9, Јанковић 3, Радовановић, Томас 23 (8ск), трифуновић, Мозли.

ЛОКОМОТИВА: Вилијамс-Гос 5, Камингс 5, Херви 15 (12ск), Мотовилов 6, Калнеитес 2, Илницки, Кузминскас 2, Линч 10, Мартијук, Крофорд 16, Гордон 7, Емченко 1.