Еврокуп Топ 16: Партизан савладао Виртуз у препуној Арени

У првом колу Топ 16 Еврокупа Е Групе београдски Партизан савладао је Виртуз из Болоње 99:81 (26:23, 30:12, 22:21, 25:18).
Фонет/А. Барда/Велика победа кошаркаша Партизана над Виртузом

Потпуно заслужена победа домаћих играча који су шутем за три поена разоружали фаворизоване госте.

Партизан је одлично почео меч, брзо је повео кошевима Величковића и добром одбраном створио малу предност. Међутим, брзом игром гости су се вратили у меч и успели да преокрену резултат. Сигурним тројкама Волдена и Пејџа Београђани су створили минималну предност у првој четвртини 26:23.

Наставио је Партизан још убедљивије у другој четвртини, веома прецизни су били играчи београдског тима за три поена 9/16 и уз читање противникових напада брзо остварили предност од 20 разлике. Чак седам грешака имали су гости, а шут за три био им је 5/14. На крају првог дела било је 62:42 за београдске црно-беле.

Навијачи Партизана овацијама дочекали Ђорђевића

Тренер кошаркаша Виртуса из Болоње Александар Ђорђевић дочекан је вечерас овацијама навијача Партизана у београдској Арени.

Легендарни плејмејкер црно-белих, који предводи италијански тим, у Арени је дочекан аплаузима и овацијама.

Бивши селектор Србије направио је круг око терена и захвалио се навијачима, који су у његову част развили транспарент

"За онакву тројку треба имати м**а, покорио си Европу против Хувентуда".

На видео-биму у Арени приказан је снимак те чувене тројке Ђорђевића, којом је Партизан постао шампион Европе 1992. године.

Наставио је Партизан у истом ритму, појачали су и гости али нису успели да преокрену меч у трећеој четвртини. Црно-бели су мало покварили просек за три поена (12/25), док су у шуту за два поена обе екипе биле на око 50%. Однос у грешкама је био 9/11, а у скоковима је Партизан био бољи 29/20.

Гостима ништа није полазило за руком, када би смањили предност, Партизан би тројком вратио на 20 разлике. Овога пута Пејџ али и Волден били су опет расположени, док су гости у рекету били прецизнији. Ефикасан је био Немања Гордић 22 поена. Отворене шутеве за три поена су промашивали.

На крају заслужена победа партизана на старту Еврокупа. Кошаркаши Партизана следећи меч Топ 16 фазе играју 15. јануара у гостима против Трента.