Евролига: Фенербахче опет прејак за Звезду

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас од Фенербахчеа у Београду 83:60 (22:17, 18:14, 25:10, 15:22) у утакмици 28. кола Евролиге.
KK Crvena zvezda  Foto: FoNet

У не баш квалитетној кошаркашкој представи, с мало рапсоложених актера (укључујући ту и судијску тројку), плеј европског првака Мухамед Али, много познатији по претходном имену - Боби Диксон, био је сјајан, пре свега прецизан, те је док је био у игри, потпун о декласирао анемичне црвено беле. На терену се од старта препознавао „старији“, сем у последњој четвртини када Мухамед није био на паркету, а Фенербахче, уљуљкан високим вођством, смањио гас.

Звезда од старта није у дефанзиви имала одговор на брз проток лопте гостију, те је поменути плеј гостију искористио три отворена шута изван линије 6,75 и Фенер је био у вођству, након његове треће тројке, са 11 поена вишка (9:20). Ипак, пред крај прве деонице Енис је повезао осам поена, са две тројке преко чувара и вратио црвено – беле на пристојан заостатак. У наставку, Звезда није имала много решења у нападу, па су се офанзивне акције домаћих углавном ослањале на индивудуелне партитуре, што против европског првака није могло да донесе преокрет. На полувреме, Фенер је отишао са девет поена вишка (31:40).

Још слабије, црвено – бели су заиграли у трећој четвртини када им је требало више од три минута до првог поена (Лесор са пенала), односно више од пет до првог коша из игре. Фенер је то искористио, а са три узастопне тројке (две Мухамед,  па Калинић) гости су имали великих 26 поена вишка (36:62). Ипак, у последњу деоницу Београђани су ушли са много више енергије, решени да не доживе резултатски дебакл. За то су награђени серијом од 10:2, те на крају ипак подношљивим поразом.  За то је најзаслужнији Дејан Давидовац, млади кошаркаш који је приказао још једну врло добру партију.

Д. Кн.

Црвена звезда – Фенербахче 63:80 (17:22, 14:18,10:25, 22:15)

БЕОГРАД: Хала „Александар Николић“, гледалаца: 5.000, судије: Пизаро (Шпанија), Гонтас (Грчка), Балак (Израел).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Давидовац 18, Лазић 6, Антић, Добрић 7, Фелдин 2, Јанковић 6, Рочести 6, Омић 6, Лесор 2 (6 ск, 4 ас), Енис 10, Јовановић.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Томпсон, Мели 7 (7 ск), Махмутоглу, Вонамејкер 5, Слоукас 3, Нанели 2, Гудурић 9 (5 ас), Весели 9, Калинић 10, Мухамед 25, Дувериоглу 8, Датоме 2.