Евролига: Пораз Звезде у Малаги

У шестом колу Евролиге кошаркаши Црвене звезде поражени су од Уникахе са 79:65  (22:12, 23:19, 18:19, 16:15).
EPA/Juan Miguel Perez Ramos

Шпанци су водили цео меч и заслужено су славили. Звезда се тргла у трећој четвртини коју је добила 18:19 али то није било довољно за победу.

Уникаха је у једном моменту првог дела имала 21 поен предности. Звезда је стрпљивом игром у нападу и појачаном одбраном смањила на девет разлике али на полувремену је било 45:31.

У другом делу Уникаха је успела да издржи притисак у трећој четвртини коју су црвено-бели добили са 19:18. Недовић 17 и Милосављевић 12 водили су тада  је водио свој тим, али и Салин 15 поена. Код Звезде су се истакли: Лесор 10, Фелдин 10 и Рочести 10, а потпуно ван ритма био је Милко Бјелица 2 поена.

Уникаха-Црвена звезда 79:65  (22:12, 23:19, 18:19, 16:15)

МАЛАГА: Палата спортова, гледалаца: 7.521, судије: Кристодулу (Грчка), Роча (Португал), Гелер (Белгија).

УНИКАХА: Мекалум 4, Солуаде, Роса, Диаз, Салин 15, Милосављевић 12, Недовић 17, Шермадини 2, Важински 4, Брукс 8, Аугустин 10, Суарез, Мусли 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић 5, Дангубић 8, Давидовац 2, Лазић 6, Добрић 5, Фелдин 10, Апић 2, Јанковић, Рочести 10, Лесор 10, Јовановић 5, Бјелица 2.