Евролига: Швед помрачио Звезду у Београду

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас од Химкија у Београду 79:70 (14:21, 17:16, 21:17, 27:16) у утакмици 18. кола Евролиге.
zvezda himki, Fonet

Хала “Александар Николић”, гледалаца: 6.000. Судије: Гарсија Гонзалес (Шпанија), Петернико (Италија), Силва (Португал).

Ц. ЗВЕЗДА МТС: Дангубић 20, Давидовац, Лазић, Антић 2, Добрић, Фелдин 13, Јанковић, Рочести 27 (9 ск, 7 ас), Лесор 4, Енис 2, Јовановић, Бјелица 2.

ХИМКИ: Швед 29, Ханикат 4, Вјалцев, Зајцев, Марковић 7 (6 ас), Мониа 3, Гил 3, Тодоровић 2, Зубков 1, Андерсон 14, Yенскинс 5, Томас 11.

У мечу са великим осцилазијама оба тима, мноштвом преокрета, Химки је бриљирао у последњој четвртини, посебно сјајни Алексеј Швед.  Дангубић је најавио одлично шутерско вече, па је у уводним минутима погодио четири тројке и Звезда је повела са 14:8. Наставили су црвено – бели у добром ритму, из ког је није избацила ни неспортска лична грешка над Yенскинсу досуђена Дангубићу, с обзиром да је бивши играч Београђана промашио оба слободна бацања, да би у следећем нападу поентирао Рочести за 18:10. А онда, у финишу прве четвртине, виђена је права ревија промашаја оба тима, која се, просто невероватно, наставила и у другој деоници, у којој ни након два и по минута ни једна екипа није постигла кош. Овај пост прекинули су Руси експресном серијом од 7:0 ( за изједначење 21:21), али је Звезда након тога узвратила својом од 6:0.  Након што их је Химки за тренутак прекинуо, тројке су погодили Рочести и Дангубић за максималних плус 11 српског шампиуона (37:26). Ипак, пред одлазак на одмор, у последњим секундама, прецизан изван линије 6,75 био је Гил, па се на одмор отишло резултатом 37:31.

Велики пост и нападачке муке црвено – белих наставиле су се и почетком другог полувремена. Укључујући и финиш првог дела, Звезда је била више од четири минута без поена, а Химки је направио нови серију, овога пута 12:0 и стигао до вођства (39:43). Ипак, нови контра - талас на другој страни режирао је одличним улазима под обруч Yејмс Фелдин, наш тим је узвратио својом серијом од 9:0, али вођство је потреајало мање од минута, Руси су изједначили (48:48). Након клацкалице која је уследила, у последњу деоницу се ушло резултатом 54:52.

Вођство је својом петом тројком увећао Рочести, али онда су Руси загосподарили тереном: направили су серију од 7:0, нешто касније су тројке погодили Швед и Мониа, четири узастопна поена је убацио Ханикат, те је руски тим па је Химки на нешто више од четири минута до краја имао великих девет поена предности (62:71). Испоставило се да је та предност трасирала Русима пут до победе, коју је тројком 1,13 минута до краја оверио Алексеј Швед.