Евролига: Звезда без шансе у Болоњи

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Виртуса, у оквиру 22. кола Евролиге.
КК Црвена звезда/Никола Ивановић у продору

Црвено-бели су врло лоше отворили сусрет и због тога били у великом заостатку, што је било пресудно за неуспех.

Серијом 9:0 домаћи су на старту одмах ставили до знања ривалу да их очекује веома захтеван сусрет, а после поена Вимса Звезда је већ губила двоцифреном разликом, у трећем минуту дуела. Успела је потом Ивановићева екипа да се мало консолидује, али то је било кратког даха. После новог налета Виртуса, црвено-бели су имали минус 18, чему је кумовала и веома лоша одбрана, пошто су у првој деоници примили 30 поена. Играо је тада Вилдоза, чинило се, сам, и једини био расположен код гостију. То је било недовољно.

Крајем полувремена поенима Митровића Београђани су пришли на минус 11. Међутим, као по правилу, следеће што се десило била је серија тима из Болоње који је рутински одржавао разлику између 10 и 19 поена. Тако је било до краја утакмице. Звезда није имала баш никакву шансу да дође до преокрета, па је 12. пораз у елитном такмичењу био неминован.

Виртус – Црвена звезда 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21)

БОЛОЊА: Виртус арена, гледалаца: 8.000, судије: Јерезуело (Шпанија), Могулкоч (Турска), Удијански (Украјина).

ВИРТУС: Кординије 11, Белинели 9, Пајола 6, Бако 9, Жаите 11, Љунберг, Шенгелија 15, Хекет 4, Мики, Камара, Вимс 13, Теодосић 6, Абас.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Холанд, Вилдоза 20, Лазаревић 9, Митровић 2, Лазић 9, Добрић 6, Ивановић 2, Илић 10, Недовић 4, Марковић, Кузмић, Петрушев 8, Бентил 2.