Евролига: Звезда просула плус 20, па изгубила од Монака

Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас од Монака у Београду 91:80 (30:19, 22:23, 12:22, 16:27)  у утакмици 25. кола Евролиге.
evroliga

Црвено-бели су прокоцкали огромних 20 поена предности коју су имали средином друге четвртине (45:25) и сада у елитном такмичењу имају скор 8-14.

Звезда је на полувремену имала +10, 52:42, али није успела да издржи до краја против неугодне екипе Монака.

Са друге стране Монако после друге овосезонске победе против српског шампиона има учинак 12-12.

Госте је предводио Донатас Матијунас са 20 поена, Двејн Бејкон убацио је 17, Мајк Џејмс "само" 10, а Данило Анђушић осам поена.

Код Звезде Остин Холинс постигао је 19, Никола Ивановић 15, а Огњен Добрић 13 поена.

Уочи меча део публике звиждуцима је "поздравио" тренера гостију Сашу Обрадовића, некадашњег тренера и кошаркаша црвено-белих.

Звезда у наредном колу гостује Униксу 11. фебруара.

Црвена звездаМонако 80:91 (30:19, 22:23, 12:22, 16:27)

БЕОГРАД: Дворана: Александар Николић (Београд), судије: Кармело Патернико, Леандро Лескано, Гентијан Цици.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДАВолтерс 4, Митровић, Лазић 7, Калинић 7, Добрић 13, Холинс 19, Ивановић 15, Марковић, Вајт 6, Кузмић 7, Цирбес 2

МОНАКОЛи 7, Бејкон 17, Томас 8, Диало 9, Мотејунас 20, Оутара 8, Анђушић 8, Хол 4, Џејмс 10.