Евролига: Звезда савладала Макаби у Арени

У мечу 28. кола Евролиге Кошаркаши Црвене звезде савладали су Макаби 92:76 (27:20, 22:23, 30:15, 13:18).
euroleague.net/Гист је био највиши у скоку

Црвено-бели одиграли су један од најбољих мечева ове сезоне а остварили су 11. победу и остали су у трци за пласман у Топ 8 фазу.

Били Берон је на старту погодио четири тројке из четири покушаја у првој деоници и уз две двојке дошао је до чак 14 поена после првих 10 минута.

Играла је Звезда одличну одбрану у првој деоници и на први мали одмор отишли су са +7.

У другој четвртини, имали су неколико прилика да дођу и до двоцифрене предности, али су машили зицере.

Џексон, Брајант и Вилбекин погађали су за три поена и спустили су заостатак на минус шест после првог полувремена.

У трећој четвртини доминирао је Владимир Штимац и у одбрани и у нападу, имао је чак седам офанзивних скокова и већ на пола треће деонице дошао је до дабл-дабл учинка.

Стигла је прва двоцифрена предност, а затим и +19. Пантер је наставио да решета противника и на крају треће деонице било је +21.

У последњем кварталу Звезда је рутински одрађивала последњих десет минута и није дозволила повратак у игру великом Макабију.

Најефикаснији у редовима шампиона Србије и АБА лиге били су Кевин Пантер и Били Берон са по 22 поена. Пратили су их Штимац са 12 поена и 12 скокова, као и Гист са 12 поена и пет скокова.

Код Макабија: двоцифрени су били Тајлер Дорси са 19 и Вилбекин са 11 поена.

Црвена звезда – Макаби 92:76 (27:20, 22:23, 30:15, 13:18)

БЕОГРАД: Хала Штарк Арена, гледалаца: 7.369, судије: Кармело Патернико, Роберт Викликци, Ђорди Алиага.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Берон 22, Пантер, Штимац 12 (12ск), Гист 12 (5ск), Лазић 8, Перпероглу 5, Браун 4 (9ск), Оџо 3, Лукас 2, Давидовац 2.

МАКАБИ: Дорси 19, Вилбекин 11, Хантер 8, Коен 7, Рејнолдс 7 (10ск), Џексон 4, Брајант 3, Зусман 2, Стадемајер 4, Авдија 3, Калојаро 8, Ејси.