Финале НБА: Бостон повео против Голден Стејта (видео)

САН ФРАНЦИСКО: Кошаркаши Бостона повели су против Голден Стејта у финалу плеј-офа НБА лиге, пошто су ноћас у гостима победили са 120:108.
Фонет/АП

Најефикаснији у редовима Селтикса био је Ал Хорфорд са 26 поена, а имао је и шест скокова и три асистенције.

Џејлен Браун је додао 24 поена, а Дерик Вајт 21.

У екипи Голден Стејта најефикаснији је био Стеф Кари са 34 поена, уз пет скокова, пет асистенција и три украдене лопте. Ендру Вигинс додао је 20 поена, а Клеј Томпсон 15. Српски кошаркаш Немања Бјелица је постигао три поена и имао једну ухваћену лопту.

Бостон је крајем треће четвртине губио са 15 разлике. Међутим, Селтикси су преокренули резултат серијом 17:0 у четвртој четвртини, коју су добили са 40:16. Кошаркаши Бостона су у последњој четвртини постигли чак девет тројки.

Наредна утакмица биће одиграна у ноћи између недеље и понедељка, а поново ће Голден Стејт бити домаћин.

Финална серија се игра на четири победе.