Храбра Воша велику победу пазарила

У последњој утакмици 7. кола Кошаркашке лиге Србије, на врућем терену у Новом Пазару, после продужетка храбра Војводина је направила велико изненађење и дошла до вредне победе у борби за опстанак.
Р. Хаџић/Павел Лобарев

Домаћи тим имао је фантастично шутерско прво полувреме, када су погодили половину тројки које су шутирали (7 од 14), док су за два поена само два пута промашили (10 од 12). Нови Пазар је стигао и до 15 поена вишка (53:38). Иако су црвено – бели одиграли сасвим солидно у офанзиви у првих 20 минута, домаћи су на полувремену имали девет поена предности (56:47). Осетило се одсуство врло доброг дефанзивца Александра Шрајера, који је у Новом Саду остао због повреде.

Новосађани су боље почели у трећој деоници, те су након тројке Радуловића стигли на само три поена заостатка (62:59). Држали су црвено – бели прикључак све до финиша те четвртине, али су домаћи тројкама Вулића и Вучићевића поново дошли до двоцифрене предности. Почетак последње четвртине практично је пресликан старт претходне деонице: Војводина је направила серију од 5:0 и примакла се, али то је било кратког даха, Пазарци су узвратили и дошли до предности. Ипак, овога пута црвено – бели су били одлични и на нешто мање од четири минута до краја, стигли до изједначења (90:90) и ушло се у неизвесну завршницу. У њој, седам секунди пре краја, при вођству домаћих 99:96, у шуту за три поена фаулиран је Андрија Симовић, који је искористио сва три бацања и одвео утакмицу у продужетак.

А тамо, силу су демонстрирали Симовић, Лобарев и Радуловић и Војводина је остварила сјајну, злата вредну победу коју је мало ко очекивао.

Д. Кн.

Нови Пазар – Војводина  118:124  (27:26, 29:21, 22:21, 21:31, 19:25)

НОВИ ПАЗАР: хала „Пендик“, гледалаца: 500. Судије: Арсенијевић, Весковић, Марковић.

НОВИ ПАЗАР: Брунчевић 12 (8ск), Вулић 21, Ентони 11, Нумановић 4, Новаковић 9, Исламовић 13, Тодоровић 18, Броња, Муратовић, Кораћ 13 (8ас), Вучићевић 17.

ВОЈВОДИНА:  Зарић 5, Пејовић 3, Радуловић 30 (11ас), Асановић 2, Дамјановић, Кумовић 2, Лобарев 22, Мандић 3, Живковић 11, Шијачић, Латифагић 3, Симовић 43 (10ск).