Јокић водио Денвер до победе, добре игре Бјелице и Богдановића

ЊУ ОРЛЕАНС: Кошаркаши Денвера славили су на гостовању против Њу Орлеанса 113:106, забележивши 31. победу од почетака сезоне.
1

У екипи Мајка Мелоуна најбољу ролу поново је пружио Никола Јокић, коме су три асистенције недостајале за трипл-дабл учинак.

Српски центар за 35 минута игре убацио је 27 поена (9/20 шут из игре) и ухватио је 12 лопти.

Седморица играча Нагетса имала су двоцифрен кошгетерски учинак - Тори Крег и Мајкл Порет Јуниор додали су по 15, Џереми Грент додао је један мање, а Вил Бартон је стао на 13.

Пеликансе је предводио Џеј Џеј Редик са 18 поена, а Зајон Вилијамсон и Џош Харт су постигли по 15 поена.

Кошаркаши Сакраменто Кингса победили су Чикаго 98:91, прекинувши тако серију од шест пораза.

Међу Кингсима најефикаснији је био Бади Хилд је са 21 поеном, Харисон Барнс је додао 19, Деарон Фокс је убацио поен мање.

Српски кошаркаш Немања Бјелица одиграо је 32 минутаи постигао 13 поена (5/11 из игре, 1/3 за три, 2/2 слободна бацања), уз седам скокова, три асистенције и по блокаду и украдену лопту.

Богдан Богдановић убацио је 12 кошева (4/10 из игре, 2/7 за три, 2/2 слободна бацања), забележио је три скока и асистенцију за 26 минута, на мечу који је почео као стартер.

Код Булса, најефикасније је био Зек Левин са 21 поеном, а Чендлер Хачинсон је додао 11 поена.

У победи Мемфиса против Детроита 125:112, Марко Гудурић није добио прилику да изајде на паркет.

Резултати: Милвоки-Шарлот 116:103, Дероит - Мемфис 112:125, Орландо-Бостон 89:109, Њујорк-Торонто 112:118, Цикаго-Сакраменто 81:98, Оклахома - Атланта 140:111, Минесота -Хјустон 124:131, Њу Ореланс - Денвер 106:113, Мајами - ЛА Лејкерс 117:122, Сан Антонио - Финикс 99:103, Голден Стејт - Индијана 118:129.