КЛС: Војводина – Тамиш 100:95

После много узбуђења у трилер завршници, после продужетка, кошаркаши Војводине успели су тешком муком да савладају Панчевце и широм отворе врата Суперлиге.
Aleksa Čabrilo  Foto: Dnevnik.rs/R. Hadžić

Меч је обиловао великим преокретима и резултатским клацкалицама, а срећнији и спретнији на крају су били Новосађани. Госте је тријумфа коштала лоша реализација слободних бацања, убацили су 21 од 40.

Војводина је добро одиграла прву четвртину у којој су имали и осам поена предности, а да домаћи не стекну осетнију предност постарао се бек Тамиша Иван Смиљанић. Међутим, проблеми за црвено-беле почели су у другој деоници када су Панчевци направили серију од 10:0. Играчима Војводине требало је четири и по минута да дођу до првих поена, али су до краја првог полувремена успели да смање заостатак на четири поена (41:45).

Слично као и друга, почела је и трећа четвртина у којој црвено-бели никако нису успевали да ухвате прикључак. Кад год би се приближили, као по правилу, уследила би тројка Тамиша. Пред последњу деоницу Панчевци су имали осам поена предности (62:70).

У последњој четвртини великом борбеношћу и упорношћу домаћи су на 2,45 минута до краја стигли до изједначења (80:80), а на крају резултат је био такође нерешен 85:85 па је о победнику одлучивао продужетак. У додатних пет минута више нерава имали су домаћи, а утакмицу је преломио Алекса Зарић да два погођена тешка шута за коначних 100:95.

Војводина – Тамиш 100:95  (25:20, 16:25, 21:25, 23:15, продужетак - 15:10)

НОВИ САД: Мала сала СПЦ Војводина, гледалаца: 300, судије: Ковачевић, Маричић, Милојевић.

ВОЈВОДИНА: Стојановић 5, Јањић 19, Атанасов 6, Бјелица 10, Силађи 11, Зарић 19, Бербаков 3, Бранковић 3, Прица 13, Чабрило 7, Бировљев 4, Матовић.

ТАМИШ: Илкић 11, Баловић, Смиљанић 20, Савић 10, Кнежевић 10, Ђорђевић 7, Сочанац 20, Витковић, Раичевић 13, Митровић 4, Раденковић, Лангурић.