КЛС: Вошин првенац, уз много муке

У дербију зачеља, одиграном у оквиру 6. кола Кошаркашке лиге Србије, Војводина је, уз доста муке, дошла до овосезонског првенца.
kosarka Vojvodina V OKKBeograd (4)

Тај тријумф ће црвено–белима много значити у наставку првенства, пре свега на психолошком плану.

После прве четвртине у којој су домаћи имали и 15 поена вишка, многи су очекивали рутинску победу Новбосађана, којима је на почетку много тога полазило за руком. Ипак, Београђани су врло брзо показали да имају изузетно талентовану младу екипу, с неколицином врло добрих појединаца. Појачали су одбрану, из чега су направили серију од 12:2 почетком друге деонице, а покретљивим пресингом условили су много изгубљених лопти црвено-белих.

Ухватио је ОКК Београд прикључак, а после четири минута у трећој четвртини виђено је и прво вођство гостију (51:52). Изузетно хитри Новак Мусић пробијао је одбрану новосадског тима, па се чинило да домаћин не може да испрати висок ритам „клонфера“.

Ипак, када је то било најпотребније за домаће, на висини задатка били су Симовић, Латифагић и у самом финишу Радуловић, који је био сигуран са линије слободних бацања. На видику је била неизвесна завршница, али су, чини се, пресудлили квалитет и искуство. Код резултата 78:78 два минута пре краја, Новосађани су направили серију од 7:0, уз врло добру одбрану, а кључне поене, после којих је било јасно да бодови остају у Новом Саду, постигао је Латифагић, 30 секунди пре последњег звука сирене.

Д. Кнежић

Војводина – ОКК Београд 85:78 (23:11, 17:27, 27:29, 18:11)

НОВИ САД: Велика сала Спенса, гледалаца: 250, судије: Јовчић, Стефановић, Ј. Јурас.

ВОЈВОДИНА: Шијачић, Пејовић 3, Радуловић 17 (6ас), Асановић, Дамјановић, Кумовић 6, Лобарев 13, Мандић 8, Живковић 5, Милковски, Латифагић 13, Симовић 20 (6ск, 5ас).

ОКК БЕОГРАД: Вујић 7, Кљајевић, В. Мусић, Ланговић 10 (10ск), Јовичић 11, Брекић 12, Ребић, Поповић 11, Матковић 3, Радовић 7, Вићентић, Н. Мусић 17.