Кошаркаши Војводине победили Динамик у КЛС

Војводина – Динамик 96:77 (20:19, 23:20, 30:10, 23:28)
е

Кошаркаши Војводине савладали су Динамик у 27. колу Кошаркашке лиге Србије. Воша је сусрет преломила у трећој четвртини, коју је добила са 30:10.

Сусрет су боље отворили црвено-бели тројкама Јововића и Беслаћа из изграђених позиција и најавили да ће вече, за разлику од претходног на Спенсу против Спартака, бити добро са шутерске стране. Међутим, нису се дали ни гости, који су након предности Новосађана од седам разлике серијом пред крај првог квартала смањили разлику на пола коша. Убрзо је Динамик и повео у другој четвртини, али је расположени Беслаћ тада одржавао резултатску равнотежу.

Уследио је период много боље игре екипе Исаков-Ковачевића. То је крунисано двоцифреном предношчу почетком другог полувремена и чинило се да су кошаркаши Војводине на добром путу да упишу победу и закомпликују завршницу првенства водећем тројцу. Посебно расположен био је Беслаћ, који је са две тројке трасирао пут црвено-белима до вођства од 14 разлике, да би Бањац погодио у наредном нападу за максималних плус 17.

До краја треће четвртине Новосађани су повели и 24 разлике и било је јасно да је ту сва дилема око победника отклоњена. Тако су домаћи уписали 19. победу у такмичењу.

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 400, судије: Јовчић (Београд), Пешић (Лесковац), Шипка (Београд).

ВОЈВОДИНА: Бањац 16 (6ск, 4ас, 4ук), Беслаћ 18, Пешаковић 10, Чампара 4, Јововић 5, Недељков 4, Љубичић 12, Гаћеша 4, Заграђанин, Шајин 20, Митровић 3, Станојевић.

ДИНАМИК: А. Ристић 5, Бошковић 11, Милијашевић 22, Ј. Ристић 9, Малешевић 2, Ромић 7, Костић 5, Стефановић 3, Петојевић 2, Медаревић 4, Шуловић 7, Караџић.