Кошаркаши Војводине убедљиви против Дунава

НОВИ САД: Одличним шутем за три поена (14 од 29), а поготово сјајном рафалном серијом изван линије 6, 75 у трећој четвртини, Војводина је у 14. колу Кошаркашке лиге Србије савладала Дунав из Старих Бановаца.
1

Ово је била најава да црвено-бели, уколико наставе са партијама попут ове, могу да се надају опстанку у КЛС.

Од старта меча екипе су играле у серијама и смењивале се у вођству, а на полувремену Воша је имала три поена вишка (47:44). Но, како је одмицала трећа деоница, све боље су играли Новосађани. Кренуо  је шут за три поена, низале су се тројке једна за другом: три Латифагића, па Лобарева, Зарића са девет метара... Одбрана Сремаца била је немоћна, а дефанзива домаћих на висини задатка, са жељом која је дала резултат.   Предност домаћих је расла из минута у минут и пред крај треће деонице достигла 22 поена (79:57). Тада је било јасно да је победник одлучен.

До краја, Војводина је без проблема одржавала и(ли) увећавала предност, а  у последњим  минутима прилику су добили и јуниори. Све у свему, преко потребна победа Новосађана за ведрије дане на Спенсу и наду да се може до опстанка.