Кошаркашице Црвене звезде одбраниле Куп Милан Цига Васојевић

НИШ: Кошаркашице Црвене звезде освојиле су Куп Милан Цига Васојевић у Нишу, пошто су у финалу победиле екипу Арт Баскета 77:55 (23:15, 16:8, 25:17, 13:15).
kosarka kos

Најбољи стрелац финалне утакмице са 18 поена је кошаркашица Арт Баскета Марија Авлијаш, док је за МВП играчицу финала Купа изабрана кошаркашица Црвене звезде Челси Хол која је постигла 17 поена и поделила седам асистенција што јој је донело индекс корисности 24.

"Црвено-беле" су боље отвориле меч и већ на крају прве деонице имале су двоцифрену предност. Захваљући агресивној одбрани предност Црвене звезде је расла, да би на крају првог полувремена износила 16 поена (39:23).

У другом полувремену  скоро све кошаркашице Црвене звезде су биле расположене, док је екипа Арт Баскета у одбрани била спора и без концентрације.

Црвено-беле су стигле и до 20 пона предности крајем треће четвртине и тиме практично решиле меч у своју корист.