Кошаркашице ЖКА поражене од Радничког

Кошаркашице Новосадске ЖКА забележиле су четврти узастопни пораз у Првој лиги.
kosarka kos

Оне су овог пута као домаћин у одиграној одложеној утакмици деветог кола изгубиле од последње екипе на табели - Радничког.  Утакмица је почела врло тврдо, па су први поени виђени тек после два минута игре. Недуго након тога гошће су кренуле да стварају разлику, направивши предност од седам поена (0:7). То, међутим, није дуго трајало пошто су домаће играчице то анулирале, а затим је током целе деонице виђен егал. Таква игра је била и у наставку, с тим што су Новосађанке биле нешто боље и на паузу отишле са плус пет (30:25). У наставку је ЖКА потпуно подбацила, а кош није постигла читавих пет минута.

Покушавале су да ухвате прикључак, успеле да смање разлику на минус пет, али је то било све што су могле. Раднички је након тога дошао до прве двоцифрене предности на утакмици (44:54) и ту је питање победника било решено.

С. Ру.

Новосадска ЖКАРаднички 47:59 (14:14, 16:11, 5:18, 12:16)

НОВИ САД: Мала дворана Спенса, играно без присуства гледалаца, судије: Симић, Кнежевић, Перовић.

НОВОСАДСКА ЖКА: Тадић 1, Ђурић 5 (7 ск), Јовановић 2 (9 ск), Мужевић 2, Мршић 4, Вучетић 15 (8 ск), Перић 5, Ждрња 3, Миросављев 10.

РАДНИЧКИ: Инђић 6 (8 ск, 8 ас), Меховић 9 (7 ск), Тешић 17 (7 ск), Првуловић 13, Тете, Цвијовић, Безаревић  Васовић 1, Хаџић 8, Вуковић 5.