Марјановић надомак дабл-дабл учинка у поразу Даласа

Кошаркаши Сакрамента победили су у ноћи између недеље и понедељка Далас са 111:99, а српски центар Бобан Марјановић био је надомак дабл-дабл учинка.
kosarka pixabay.

Марјановић је постигао осам поена, уз седам скокова и по једну украдену лопту и блокаду. Најефикаснији у Даласу био Лука Дончић са 30 поена, шест скокова, шест асистенција и две украдене лопте, пре него што је искључен у последњем минуту због друге техничке грешке.

То је била 15. техничка у сезони за словеначког кошаркаша ове сезоне и ако добије још једну, следи му суспензија од једне утакмице.

Кингсе су предводили Бади Хилд са 27 поена и шест скокова, Марвин Багли са 23 поена и девет скокова и Ришон Холмс са 17 поена и седам скокова.

Кошаркаши Финикса победили су Оклахому са 123:120 и остали у игри за прво место у Западној конференцији.

Девин Букер био је најефикаснији у екипи Финикса са 32 поена, а истакли су се и Крис Пол са 18 поена и 11 асистенција, као и Тори Крејг са 18 поена и 10 скокова.

Најзапаженији у екипи Оклахоме био је Даријус Бејзли са 19 поена уз девет скокова. Тео Маледон постигао је 18 поена, а Тај Џером и Кенрих Вилијамс по 15.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски постигао је четири поена и имао је две асистенције. Покушевски је повредио колено у првом полувремени, али је наставио да игра под боловима.

Кошаркаши Милвокија победили су ноћас Бруклин са 117:114 и остварили трећи тријумф у последње четири утакмице у НБА лиги.

Баксе је предводио Јанис Адетокумбо са 49 поена, осам скокова, четири асистенције и три блокаде. Крис Мидлтон у победи је учествовао са 26 поена, 11 скокова, шест асистенција и две украдене лопте, Џру Холидеј са 18 поена, пет скокова и четири асистенције, а Брајан Форбс са 12 поена.

Милвоки сада на трећем месту Источне конференције има 40 победа и 24 пораза и налази се на две и по утакмице за другопласираним Нетсима, који имају 43/22. Прва је Филаделфија скором 43/21.

У екипи Бруклина Кевин Дурент био је најефикаснији са 42 поена и 10 скокова. Кајри Ирвинг додао је 20 поена, седам скокова, шест асистенција и две украдене лопте, а Лендри Шамет 17 поена.

У тиму није било Џемса Хардена, који је пропустио 14. узастопну утакмицу због повреде тетиве.

Кошаркаши Филаделфије победили су после продужетка Сан Антонио са 113:111 кошем Бена Симонса у последњим тренуцима утакмице. Најефикаснији у победничком тиму били су Џоел Ембид са 34 поена и 12 скокова, Сет Кари са 22 поена, а Двајт Хауард 14 поена и 11 скокова. Симонс је утакмицу завршио са пет поена, шест скокова и пет асистенција.

Филаделфија је после четврте узастопне победе остала прва екипа на Истоку.

У екипи Сан Антонија, која је изгубила трећи узастопни меч, Лони Вокер постигао је 23 поена, Келдон Џонсон 19 поена, а Руди Геј 18 поена и 10 скокова.

У осталим утакмицама Торонто је победио Лос Анђелес Лејкерсе са 121:114 и прекинуо низ од три пораза, а Њујорк је победио Хјустон са 122:97. Мајами је био бољи од Шарлота 121:111, а Портланд је победио Бостон са 129:119 и остварио четврту узастопну победу.