НАДА КОШАРКАШКОГ КЛУБА ИЗАБРАЛА КОЛЕЏ Савановић каријеру наставља у САД
Један од најталентованијих младих кошаркаша Војводине Лука Савановић одлучио је да након завршетка ове сезоне каријеру настави у Сједињеним Америчким Државама, где ће наступати у колеџ систему. Тиме ће бити стављена тачка на његов боравак у новосадском клубу, који је у претходним годинама улагао у његов развој и од њега очекивао да у будућности буде један од носилаца првог тима.
Савановић је важио за једног од најперспективнијих играча своје генерације у Војводини. Клуб је у њему видео дугорочно решење и играча око којег би могао да гради тим у годинама које долазе. Због тога његова одлука представља одређени ударац за Новосађане, нарочито у тренутку када се све више инсистира на развоју домаћих играча и стварању идентитета заснованог на омладинској школи.
Ипак, тренд одлазака младих играча на америчке колеџе последњих година постаје све израженији. Могућност школовања, квалитетни услови за рад, јака конкуренција и финансијске погодности које доноси НЦАА често представљају довољан разлог да се млади кошаркаши одлуче на такав корак, чак и када иза себе имају озбиљне планове и јасну перспективу у матичним клубовима.
У Војводини су се надали другачијем епилогу. Постојала је жеља да Савановић постепено добија све важнију улогу и да кроз неколико сезона прерасте у једног од лидера екипе. Његов таленат никада није био споран, као ни потенцијал да остави дубок траг у црвено-белом дресу. Међутим, одлука је донета и јасно је да млади кошаркаш неће остати у Новом Саду.
За Војводину сада остаје изазов да настави са радом и пронађе нове играче који ће наставити путем који је клуб зацртао. С друге стране, пред Луком Савановићем је ново поглавље и прилика да се кроз амерички универзитетски систем избори за још веће домете у професионалној каријери.
В. М. П.