НБА: Атланта изједначила, Богдановић играо 43 минуте (видео)

АТЛАНТА: Кошаркаши Атланте победили су Филаделфију са 103:100 у четвртој утакмици полуфинала плеј-офа Источне конференције НБА лиге и изједначили резултат у серији на 2:2.
nba bogdanovic

Хоуксе је до тријумфа и преокрета на свом паркету предводио Треј Јанг с дабл-дабл учинком од 25 поена и 18 асистенција.

Значајну ролу имао и Богдан Богдановић, који је сусрет завршио са 22 коша (9-24 шут из игре) и пет скокова за 43 минута игре.

У екипи Филаделфије истакао се Тобијас Херис са 20 поена, док су Џоел Ембид и Сет Кари убацили по 17 кошева.

Пета утакмица игра се у среду у Филаделфији.

До изједначења од 2:2 у серији дошли су и Лос Анђелес Клиперси, који су у четвртом мечу полуфинала плеј-офа Западне конференције били бољи од Јуте са 118:104.

Пол Џорџ и Кавај Ленард били су најзадлужнији за тријумф, са по 31 поеном.

Уз то, Џорџ је био на ивици дабл-дабл учинка са девет скокова, а Ленард је забележио два скока мање.

Џезерима није помогла ни одлична рола Донована Мичела од 37 поена и пет скокова.

Наредни сусрет игра се у среду у Солт Лејк Ситију.