НБА: Бели бољи од Теа и Бобија (видео)

У наставку НБА лиге од српских кошаркаша наступали су Бјелица, Теодосић и Марјановић.
Nemanja Bjelica/Fonet

Минесота тимбервулфс савладала је на свом терену ЛА клиперсе 123:109 (28:32, 31:26, 36:25, 28:26).

Немања Бјелица је био стартер, играо је нешто мање него на последњим утакмицама: 22 минуте, постигао је један кош, имао осам скокова и две  асистенције. Само у првој четвртини гости из Ел-Еја били су бољи 32:28. Милош Теодосић је такође био стартер, играо је 22 минуте, имао 10 поена (3/8, 2/5 за три, 2-2 бацања), по скок и две асистенције. Бобан Марјановић је играо десет минута и постигао четири поена, шест скокова и једну асистенију.

Минесоту је предводио Ентони-Таунс са 30 поена и десет скокова, 27 је постигао Вигинс, по 20 поена Тиги и Крофорд, Гипсон 15 поена, Роуз девет. Минесота ће представљати озбиљну екипу за плеј-оф ако се Роуз поврати, биће тешко победити их.

Клиперсе су имали шест двоцифрених и Херела са девет поена, али овога пута нису успели да преокрену меч. Џордан је имао 18 поена и 12 скокова, по 15 Вилијамс и Килпатрик, 11 поена Риверс и Херис 10 поена.