НБА: БОГДАН ОПЕТ СИПАО, Атланта поражена, Рајаковић славио (видео)

Кошаркаши Торонта славили су против Атланте са 135:128 и тако прекинули серију пораза.

С друге стране, Хоукси су наставили са негативним резултатима, био им је ово пети узастопни неуспех и сада имају скор 9-14.

Било је то на неки начин и српско вече, сусрет тренера Торонта Дарка Рајаковића и с друге стране Богдана Богдановића.

Распуцао се Богдан у последњој четвртини, постигао у том делу меча половину од укупно 20 поена, али то није било довољно да се надокнади минус и избегне пораз.

Српски репрезентативац је за 32 минута на паркету уз 20 поена имао и три скока, пет асистенција и четири украдене лопте.

Имао је Богдановић 7/13 из игре, 4/7 за три поена и погодио је 2/3 слободна бацања.

У редовима Торонта, Паскал Сијакам је био најбољи са 33 поена уз седам скокова и седам асистенција, Скоти Барнс је додао 27 поена уз десет скокова, док је Ануноби додао 22 поена.

Код Атланте, Треј Јанг је постигао 35 поена уз четири скока и 17 асистенција, 20 поена додао је Дежонте Мареј, док је Клинт Капела постигао 17.

Атланта је водила и са 11 поена у другој четвртини, имала и кош предности на полувремену (64:66), али је попустила у наставку.

Торонто је узвратио у трећој деоници, стигао и до +11, да би потом у последњој четвртини стигао до максималних 14 поена предности 127:113 и било је јасно да ће славити.