НБА: Јокић одличан у победи, сви Срби играли (видео)

У ноћи између понедељка и уторка одиграно је 11 утакмица НБА лиге. Сви српски кошаркаши били су на терену а одличан је поново био Никола Јокић.
Jokic Nikola/Fonet/AP

Кошаркаши Денвер нагетса савладали су Мемфис гризлисе на домаћем паркету резултатом 105:99 (26:22, 29:28, 29:33, 21:16).

Сомборац је одиграо је још једну сјајну партију. За 38 минута на терену убацио је 27 поена, а имао и 12 скокова, шест асистенција и две украдене лопте, уз одличан шут из игре 9/14.

Денвер је на минут и 14 секунди до краја имао само поен предности, али је српски центар у два везана напада прво погодио, а потом и додао Мареју за недостижних пет разлике.

Код Нагетса су се истакли Морис са 20 поена, Мареј 16 (5ас), Пламли је имао дабл-дабл 12 поена и десет скокова, Лајлс је имао девет поена и седам скокова.

Код Мемфиса најефикасни је био Конли са 19 поена, Мек је имао 14, Грин дабл-дабл са 13 поена и десет скокова, каспи је имао 12 поена,  Гасол седам поена и шест скокова.

Лос Анђелес клиперси савладали су у гостима Финикс сансе 119:123 (21:29, 37:27, 30:30, 23:25, 12:8) после продужетка.

Обојица српских кошаркаша била су на терену. Милош Теодосић провео је 12 минута на терену и постигао осам поена, имао скок и две асистенције. Погодио је једну тројку из три покушаја. Бобан Марјановић је провео на терену 17 минута, постигао је шест поена са осам скокова и две асистенције, а додао је и једну блокаду.

Ово је седамнаеста победа клиперса уз девет пораза. Херис је био најефикаснији са 33 поена, 25 је убацио Галинари, Гилгијус Александер 16 поена, а десет играча се уписало у стрелце укупно.

Код играча које предводи српски тренер Кокошков, Ајтон је имао 20 поена (12ск), Бриџис и Холмс су убацили по 19 поена, Џексон 18, Мелтон 13, Ариза 12 поена, Данијелс 10.

Сакраменто кингси у гостима су забележили 14 победу, 108:89 (26:33, 19:23, 36:18, 27:15) против Чикаго булса.

Немања Бјелица је играо 22 минуте и имао по шест поена и скокова, две асистенције и једну блокаду.

Богдан Богдановић је за 31 минуту имао 16 поена и шест скокова,уз три асистенције и две украдене лопте. Убацио је три тројке из осам покушаја.

Фокс је био најефикаснији играч кингса са 25 поена, Багли 16, Хилд и Шамперт по 14, Коли-Штајн 11 поена и 16 скокова.

Булси су имали само два двоцифрена играча: Лавина са 19 поена, Марканена са 13.

М. К.

Резултати:

Индијана (17-10)-Вашингтон (11-16) 109:101 (29:33, 30:17, 28:25, 22:26)

Филаделфија (19-9)-Детроит (13-12) 119:102 (38:29, 18:18, 31:29, 29:26)

Бостон (16-10)-Њу Орлеанс (14-15) 113:100 (28:21, 31:32, 24:19, 30:28)

Чикаго (6-22)-Сакраменто (14-12) 89:108 (33:26, 23:19, 18:36, 15:27)

Милвоки (18-8)-Кливленд (6-21) 108:92 (31:18, 28:23, 25:25, 24:26)

Оклахома ()-Јута () 122:113 (30:22, 27:24, 42:29, 23:38)

Далас (14-11)-Орландо (12-15) 101:76 (24:19, 28:21, 23:13, 26:23)

Денвер (18-9)-Мемфис (15-11) 105:99 (26:22, 29:28, 29:33, 21:16)

Финикс (4-23)-ЛА клиперс (17-9) 119:123 (29:21, 27:37, 30:30, 25:23, 8:12) продужетак

Голден стејт (19-9)- Минесота (13-14) 116:108 (30:24, 33:33, 28:20, 25:31)

ЛА лејкерс (17-10)-Мајами (11-15) 108:105 (27:23, 28:35, 29:25, 24:22).