НБА: Јокић опет са дабл-даблом, седам поена Бјелице

Кошаркаши Денвера, уз нови дабл-дабл Николе Јокића, декласирали су Њу Орлеанс 146:114 претходне ноћи у НБА лиги.
denver nju orleans, tanjug ap

Српски центар имао је 13 поена, 11 скокова и шест асистенција за 26 минута на паркету Пепси центра.

Нагетсе је до тријумфа водио Џамал Мареј са 31 поенаом, Гери Хери је додао 22, а Пол Милсап 20, док је код Пеликанса најбољи био Ентони Дејвис са 17.

Славио је и Немања Бјелица јер је његова Минесота на гостовању надиграла Далас 111:87, а бивши МВП Евролиге учествовао са седам погодака и три завршна додавања за само 12 минута. У пораженом саставу Харисон Барнс је забележио 18 поена, а двоцифрени су били Дирк Новицки са 15 и Јоги Дарел са десет поена.

Кошаркаши Минесоте били су убледљиви на гостовању у Даласу и уписали трећи везани тријумф – 111:87. Ово је била десета победа Тимбервулвса и тренутно су трећи на Западу са скором 10-5. Меверикси су боље започели меч и на одмор имали 12 поена вишка. Међутим, гости су се пробудили средином трећег квартала и сјајно одиграли последњу деоницу у којој су убацили 37 поена. У победи Минесоте истакао се Џими Батлер са 21 поеном, уз осам скокова и четири асистенције, а пратили су га Ендрју Вигинс са 19, док су Карл Ентони Таунс и Џеф Тиг убацили по 15 поена.

Серију од три узастопна пораза прекинуо је Сакраменто Богдана Богдановића, пошто је био бољи од Портланда 86:82. Бивши бек Партизана и Фенербахчеа није имао шутерско вече, убацио је само два поена, уз три скока и асистенције, за 24 минута.

Детроит Пистонси су забележили други везани пораз пошто су у гостима поражени од Индијане 107:100.

Ни у овога пута српски кошаркаш Бобан Марјановић није играо за Пистонсе, а најефикаснији у победи Пејсерса био је Оладипо са 21 поеном, уз 15 скокова и четири асистенције.

Остали резултати: Вашингтон - Мајами 88:91, Бруклин - Јута 118:107, Кливленд - Лос Анђелес Клиперс 118:113, Торонто - Њујорк 107:84, Чикаго - Шарлот 123:120, Сан Антонио - Оклахома 104:101, Сакраменто - Портланд 86:82, Лос Анђелес Лејкерс - Финикс 113:122.