НБА: Јокићев трип-дабл недовољан, пораз Денвера од Даласа

ДЕНВЕР: Кошаркаши Даласа, упркос трипл-даблу Николе Јокића, победили су Денвер 109:106 у НБА лиги.
nba dalas denver

Јокић је у Пепси центру други пут у сезони, а 30. у каријери, забележио двоцифрен учинак у три статистичке колоне тако што је имао по 10 поена, скокова и асистенција.

Тим Бобана Марјановића, који још увек није добио шансу, одличном тимском игром дошао до треће победе, колико имају и Нагетси, јер је чак девет играча имало двоцифрен број поена.

Највише су убацили Тим Хардавеј и Макси Клабер - 14, по 12 Лука Дончић и Доријан Фини-Смит, док су се на другој страни истакли Пол Милсап са 23 и Вил Бартон са 19.

Пораз је остварио и други српски репрезентативац Марко Гудурић, чији је Мемфис изгубио у Лос Анђелесу од Лејкерса 120:91.
Гудурић је на паркету Стејплс центра провео 23 минута, није успео да се упише у стрелце, па је тако имао само три асистенције и две ухваћене лопте.

Потпуно је доминирао Ентони Дејвис са чак 40 поена и 20 скокова и то за три четвртине, Леброн Џејмс је убацио 23, а код Гризлиса је најбољи био Теметријус Морант с 16.

У преосталој утакмици синоћњег програма Мајами је савладао Атланту 112:97.