НБА: Клиперси бољи од Голден стејта (видео)

У наставку НБА кошаркашке лиге одигране су три утакмице у којима су гости славили.
Н

Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса победили су Голден Стејт Вориорсе 141:122 (29:35, 25:30, 33:46, 35:30).

На дебију Вориорса у новој арени у Сан Франциску гости из Лос Анђелеса одиграли су одличну партију.

Клиперси су остварили други тријумф у сезони, а меч су преломили у трећој четвртини коју су добили резултатом 46:33.

Екипу из Лос Анђелса до победе предводили су Лу Вилијамс са 22 поена, Кавај Ленард са 21, Патрик Патерсон са 20, Монтрез Херел је убацио 18, а Ивица Зубац је додао 16, уз 10 скокова.

На другој страни Стеф Кари је постигао 23 поена, Дианђело Расел га је пратио са 20, а по 14 су постигли Паскал и Еванс.

Милвоки Бакс је победио Хјустон Рокетсе 117:111.

Фанстастичан меч одиграо је Јанис Адетокумбо који је меч завршио са трипл-дабл учинком – 30 поена, 13 скокова, 11 асистенција. за 29 минута игре Двоцифрени су још били Метјус са 14, Иљасова је постигао 13 (11ск), а по 11 су имали Бледсо, Лопез и Мидлтон.

Код Рокетса Џејмс Харден је постигао 19 поена, уз свега два коша из игре (2/13) са 14 асистенција и седам скокова, Вестбрук је убацио  24 поена са 16ск и 7ас, Капела је убацио 13 поена и 12 скокова, Гордон 11, и Чендлер 10 поена али то није било довољно да се заустави Хјустон.

Кошаркаши Атланте Хокс убедљиво су победили Детроит Пистонсе – 117:100.

Бриљирао је Треј Јанг са чак 38 поена, седам скокова и девет асистенција. Паркер је постигао 18, колико и Колинс са 10 скокова, Хантер је убацио 14 поена.

Пистонсе је предводио Дерик Роуз са 27 поена, Андре Драмонд са 21 поеном и 12 скокова и Кенард је убацио 13 поена.