НБА: Нови трипл-дабл Јокића за победу Денвера

ДЕНВЕР: Српски кошаркаш Никола Јокић с трипл-даблом допринео је победи Денвера над Минесотом 109:100 у утакмици НБА лиге.
nba jokic

Јокић је за 33 минута у Пепси центру убацио 22 поена (10/16), по 10 скокова и асистенција, комплетирајући 33. трипл-дабл у каријери.

Таквим подухватом изједначио се на 10. месту вечне листе у НБА, заједно са Бобом Коузијем, гледајући само двоцифрене бројке у три статистичке колоне.

Сјајан је био и Џамал Мареј са 28 погодака, остали су били далеко испод, а код Минесоте Ендрју Вигинс је дао 19.

Сакраменто је, без Богдана Богдановића, изгубио од Индијане 119:105.

Бјелица је као стартер за Кингсе играо 31 минут, постигао је 13 поена (5/15), уз пет скокова и три асистенције.

Пејсерсе је водио Ти-Џеј Ворен са 23 поена, пратили су га Мајлс Тарнер са 17 и Домантас Сабонис са 15, док је код гостију најбољи био Рашон Холмс са 20.

Далас је поново без Луке Дончића, а уз само четири минута Бобана Марјановића (ухватио једну лопту), као гост савладао Филаделфију 117:98, док Марка Гудурића поново није било у саставу Мемфиса у поразу од Кливленда 114:107.