НБА: Одличан Јокић у поразу Денвера (видео)

У ноћи између недеље и понедељка одиграно је пет утакмица кошаркашке НБА лиге. Денвер нагетси су поражени од Милвоки бакса у свом Пепси центру 114:121 (35:33, 24:30, 29:36, 26:22).
Jokic Nikola/Fonet

Српски центар Никола Јокић поново је био одличан, нарочито у првом полувремену, али и у трећој четвртини, када је постигао 10 поена. Као да се уморио у последњој четвртини и није се уписао у стрелце, што је утицало на пораз нагетса против бакса.

Јокић је на овом мечу за 29 минута постигао 20 поена, имао је по шест скокова и асистенција, једну украдену лопту и једну блокаду. Сјајан је био у шуту за три поена, са просеком од 50% (4/8).

Српски ас је у одбрани био добар, а средином треће четвртине успео да изблокирао незаустављивог, снажног, дугоруког, Јаниса Адетокумба, што је изазвало одушевљење навијача у дворани, јер у овој сезони грчког репрезентативца ретко ко је успевао да заустави.

Никола је био други најефикаснији појединац своје екипе на овом мечу, а само је бољи од њега био Пол Милсап са 25 поена, 8ск, 6ас. Истакли су се још Треј Лајлс са 16, 5ск, Гери Херис са 15, Џамал Мареј са 14 поена и малик Бизли са 10 поена, а Монте Морис је имао 10 асистенција и пет поена.

На другој страни је бриљирао Брук Лопез, који је остварио рекорд каријере, јер је против Денвера убацио чак осам тројки. На крају је центар Бакса дошао до 28 поена, а одлично су га пратили Јанис Адетокумбо са 22, 9ск, 8ас, 2ул, 1бл, Крис Мидлтон са 21, 5ск,  Малколм Брогдон са 20 кошева, 6ск, 5ас, 2ул, Ерик Бледшо 12 поена, 8ск, 3ас, 3ул, 1бл.