НБА: Селтикси победили Кавалирсе

Бостон Селтикс повео је са 1-0 у серији после утакмице са Кливленд Кавалирсима у финалу источне конференције.
ф

Домаћи Селтикси победили су екипу из Охаја са резултатом 108:83.

Најбољи играчи су били Џејлен Браун са 23 поена, Морис са 21 поеном и 10 скокова, Хорфорд са 20 и Тејтум са 16 поена.

Од гостију највише се истакао Леброн Џејмс са 15 поена (5/16), седам скокова, девет асистенција, али и седам изгубљених лопти. Кевин Лав је убацио 17, уз осам скокова.

Гостујући тим је имао пуно мука да испрати Селтиксе. После прве деонице домаћи тим је имао +18, 36:18.

Селтикси су наставили са одличном игром и у току друге деонице, а предност је ишла и до 28 поена.Екипа из Бостона је потпуно зауставила Леброна Џејмса, који је правио пуно грешака у првом полувремену.

Резултат на полувремену био је 61:35.

У трећој деоници Кливленд се најзад повратио. Леброн је са неколико успешних потеза успео да покрене саиграче. Гости су смањили разлику и у последњу деоницу ушло се са резултатом 78:64.

Ипак, није било двоумице око тога који тим ће изаћи као победник. Бостон је убедљиво ушао у четврту четвртину. На крају утакмице Селтикси су славили са 108:83.  Следећи меч игра се ноћи између уторка и среде.