Нови пораз Црвене звезде, Ефес бољи

БЕОГРАД: У 22. колу Евролиге кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас у Београду од Ефеса са 85:78 (24:16, 27:14, 21:28, 13:20) и додатно отежали себи борбу за пласман у четвртфинале.
1

Првак Србије и Јадранске лиге био је немоћан у дуелу против лидера Евролиге и ни у једном тренутку се није доводила у питање победа турског тима.

Ефес је прво полувреме одиграо максимално концентрисано и агресивно и решио је утакмицу већ у прве две четвртине, јер је заостатак од 21 поен на полувремену за Звезду био недостижан.

У финишу сусрета кошаркаши Ефеса су били доста лежерни и на тај начин су омогућили Звезди да знатно ублажи пораз, али за више од тога црвено-бели нису добили прилику.

Звездини играчи су пружили максимум, били су бољи у скоку, имали мање изгубљених и више освојених лопти, али због веома добре игре Ефеса у одбрани то нису крунисали бољим резултатом.

Ефес је највећу предност имао у шуту за три поена. Убацили су 14 тројки, насупрот Звездиних осам, а погодили су исти број шутева за два поена, иако су имали 11 покушаја мање.

Поново је бриљирао Шејн Ларкин, који је са 24 поена био најбољи стрелац на утакмици, а убацио је пет тројки.

У наредном колу Звезда ће 5. фебруара дочекати Панатинаикос.

Црвена звезда: Кузмић, Пантер 12, Браун 7, Перпероглу, Давидовац 15, Берон 14, Добрић 5, Гист 3, Џенкинс 2, Симанић 2, Оџо 4, Штимац 14.

Ефес: Ларкин 24, Бубоа 11, Синглтон 13, Балбај 2, Шанл 7, Моерман, Тунчер, Плајс 6, Мицић 6, Андерсон 3, Питерс 5, Симон 8.