НОВОСАДСКИ ДЕРБИ КОШАРКАШИЦА  021 — Новосадска ЖКА 73:49 (22:6, 18:10, 17:12, 16:21)

Кошаркашице клуба 021 славиле су у трећем колу Прве женске лиге Србије над Новосадском женском кошаркашком академијом у градском дербију, који баш и није оправдао тај епитет.
Sa Meča 021-Novosadska ŽKA Foto: S. Šušnjević

Вицешампионке државе су на домаћем терену у Петроварадину убедљиво тријумфовале над младом гостујућом екипом. Разлика у квалитету дошла је до изражаја већ од почетка и 021 је у потпуности оправдао улогу фаворита. Биле су домаће конкретније у нападу, у ком су креирале смисленије акције, крунисане сигурнијим шутем.

Домаће су одлично почеле меч, ношене увек расположеном Јованом Адамовић, која је убацила две тројке у првих 10 минута и тако повукла саиграчице до велике предности од 18 поена — 22:4. Гошће нису могле да се похвале шутом, јер су до уласка у другу четвртину дале само шест поена. Диктирале су темпо и до полувремена кошаркашице 021. Добром одбраном затвориле су напад противница и на паузу су отишле до тада максималном предношћу од плус 24 — 40:16.

У наставку су домаће брзо стигле и до  30 поена вишка (46:16) и као да су мало спустиле гард, па је Новосадска ЖКА искористила прилику да прикаже нешто бољу игру, али недовољно за резултатски прикључак. У последњих 10 минута тренер домаћих дао је прилику и другим играчицама, док су гошће за нијансу поправиле шут, смањиле су мало заостатак, али више од тога нису могле.

К.Б.

021 — Новосадска ЖКА 73:49 (22:6, 18:10, 17:12, 16:21)

ПЕТРОВАРАДИН: Спортска хала “Петроварадин“, гледалаца: 100, судије: Орешковић, Стошић, Костић.

021: Радовић 2, Марјановић, Чорто 11 (4ас), Опачић 2, Требовац 2, Радуловић 10, Јокић 17, Адамовић 24 (9ск, 5ас), Илић 5 (9ск), Димитријевић, Тодоровић, Шицар.

НОВОСАДСКА ЖКА: Роглић 15 (16ск), Радуловић 4 (5ас), Вучетић, Перић 9, Мршић 8, Поповић 4, Јовановић 6, Миросављев , Ђалинац, Ђурић, Тадић 3, Граховац.