ОЛИМПИЈАКОС БОЉИ У АРЕНИ: Пораз Партизана у Београду

У 32. колу Евролиге Партизан је поражен од Олимпијакоса 69:74  (22:17, 18:15, 19:14, 10:28)
Evroliga

Партизан није успео да савлада Олимпијакос у важној утакмици за црно-беле и борбу за плеј-ин.

Гости су били бољи у последњој четвртини када Партизан није успео да пробије чврсту одбрану, а свој кош није одбранио.

У првом делу меча истакли су се код Партизана Доужер, Камински и Пантер кошевима. Код гостију Вилијамс-Гос , Рајт, Кенан и Папаниколау. Црно бели су водили и имали игру у својим рукама. На полувремену је било 40:32.

Почетак треће четвртине припао је Партизау, Кабокло је био одличан, и у нападу и одбрани и црно бели су били на 50:38. Међутим гости се нису предавали и успели су да смање разлику.

У последњој четвртини Олимпијакос је заиграо јачу одбрану, под притском, Партизан је промашивао. Вилијамс-Гос је убацио тројку од табле, потом контра гостију уз фаул кош и било је 59:58, чак 12:0 направили су гости. Потом, Партизан не погађа отворене шутеве и било је 61:64 (18:2 гости праве). Нису имали решења у нападу црно-бели, одбрана гостију на ивици фаула довела је до 10:28 у последњој четвртини и 69:74. Дужу клупу имали су гости, а Пантер је шутирао тројке 1/6.

Ефикасни код Партизана били су: Пантер 19, Камински 14 и Кабокло 13, код Олимпијакоса: Вилијамс-Гос 17, Папаниколау 13 и Волкап 11.

Партизан је био бољи у скоковима 39/26 али ни то му није помогло вечерас.

Партизан-Олимпијакос 69:74  (22:17, 18:15, 19:14, 10:28)

БЕОГРАД: Хала Арена, гледалаца: 20.000, судије: Карлос-Гарсија, Дидалах, Кортез.

ПАРТИЗАН: Смит, Аврамовић, Копривица, Пантер 19, Смаилагић 3, Нанели, Трифуновић, Анђушић, Доужер 12, Понитка 8, Камински 14, Кабокло 13.

ОЛИМПИЈАКОС: Волкап 11, Вилијамс-Гос 17, Рајт 6, Кенан 10, Ларенцакис 3, Митру-Лонг, Фол 7, Папаниколау 13, Браздеикис, Петерс 3, Сикма, Мекишик 4.

Рађа и Кукоч на утакмици

Бивши хрватски кошаркаши и репрезентативци некадашње Југославије, Дино Рађа и Тони Кукоч, присуствовали су утакмици Партизан - Олимпијакос.

Кукоч и Рађа су крајем осамдесетих година прошлог века били саиграчи у репрезентацији Југославије са тренером Партизана Жељком Обрадовићем, док су у исто време у сплитској Југопластици играли са спортским директором "црно-белих" Зораном Савићем.