Опроштај са стилом - победа кошаркаша Звезде против Ефеса

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас Ефес 93:85 у утакмици 34. кола Евролиге.
c

Звезда је завршила сезону са скором 12-16, док Ефес са 16-12 иде у четвртфинале.

Звезда се са стилом опростила од елитног такмичења, а јунак тријумфа био је Никола Калинић, који је постигао 16 поена, укључујући и пресудно фантастично "закуцавање" из контре у последњем минуту меча.

Нејт Волтерс и Огњен Добрић постигли су по 15, а Лука Митровић 11 поена.

За Ефес није играо Василије Мицић, а издвојили су се Шејн Ларкин са 16 и Брајан Денстон са 14 поена.

Радоњић: Велика победа и на крају смо задовољни

Велика победа за нас, почетак није био добар, много смо грешили у одбрани, али уследила је одлична трећа четвртина и вазна победа на опроштају од ове сезоне, изјавио је тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић после утакмице.

Победили смо шампиона Европе, екипу која и ове сезоне има велику шансу да се бори за трофеј. Видели сте колико нам је значио Холинс, у оба смера, још више колико нам је недостајао на претходним мечевима. На крају, 14 победа у 33 меча, уз бројне проблеме са повредама, на чак 29 утакмица нисмо били комплетни, али није исто кад Барселони недостају два играча или нама, изјавио је Радоњић на конференцији за медије.

Притом, једини смо које упоредо играмо јако такмичење АБА лигу, најзначајније за клуб.

Имамо још четири утакмице, са две победе смо први, верујем да ћемо то и урадити. НИје лако држати висок ниво, уз све напоре, поручио је Радоњић.