Партизан у завршници изгубио дуел Еврокупа са Дарушафаком

ИСТАНБУЛ: Кошаркаши Партизана изгубили су вечерас у Истанбулу меч са Дарушафаком 65:63 (12:15, 20:15, 11:18, 20:17), у трећем колу групе Е Топ 16 фазе Еврокупа.
d

Партизан је у неизвесној завршници против турског тима имао шут за победу, који на пет секунди до краја меча није искористио Раде Загорац.

Изабраници Андрее Тринкијерија забележили су први пораз у овој фази такмичења и имају скор 2-1, а исти учинак после три кола има и Дарушафака.

Најефикаснији у победничком тиму био је Берк Демир са 13 поена, један мање је убацио Џерод Џонс, док је на 11 кошева стао Гери Браун.

У екипи Партизана Раде Загорац, Џејмс Мекаду и Маркус Пејџ убацили су по 13 поена.

Црно-бели лошији старт меча поправили су у другој четвртини, када су заиграли чвршће у одбрани и сигурније у нападу.

Бољи приступ игри донело им је вођство од два поена пред почетак другог полувремена, које су отворили на прави начин.

Уследила је егал игра и велика борба у трећој деоници, у којој се на крају боље снашла Дарушафака, која је пред одлучујућих 10 минута имала предност од плус пет.

Ту предност одржавала је током четврте четвртине, а једном моменту имали су домаћоми и макисималних девет поена вишка.

Црно-бели су два и по минута пре краја деонице тројкама Пејџа и Загорца пришли на минус два поена, али је Озмизрак узвратио истом мером.

Завршница је донела игру кош за кош, а 59 секунди пре краја Партизан је преко Мекадуа смањио на један поен.

Браун је на другој страни убацио за два, Загорац је био половичан са линије пенала, а на пет секунди до краја имао је шут за победу који је промашио.

Два тима поново ће се срести 29. јануара, када Дарушафака долази у Београд.