ПЛС: Новосадска ЖКА поражена од Слоге

Новосадска ЖКА поражена је од Слоге, у другом колу Прве лиге Србије.
kosarka kos

Одлучујућа је била друга четвртина, коју је домаћи тим добио са 22 поена разлике.

Одлично су Новосађанке почеле сусрет и после неколико минута повеле 10:6. Анђела Јекић била је изврсна у уводном делу утскмице и била најзаслужнија што је ЖКА имала вођство. И одбрана је врло добро функционисала тада, па је све наговештавало на неизвесну утакмицу. Међутим, остатак прве четвртине припао је играчицама Слоге, које су експресно преокренуле ствари у своју корист и крајем квартала водиле 25:18.

На крилима одлично завршене прве четвртине, Слога је заиграла још боље у наставку сусрета. Није се много питала неискусна екипа тренера Милана Иванића у тим моментима. Све је било теже кошаркашицама ЖКА да испрате темпо ривалки, па је и разлика почела да се повећава у корист играчица Слоге. Разлика у квалитету била је евидентна, па су домаће стекле плус 20 пред одлазак на велики одмор.

Повукле су мало ручну кошаркашице домаћег тима до краја сусрета, али је велика предност стечена у раној фази сусрета била пресудна да ЖКА остане без победе и у другој првенственој утакмици.

Слога – Новосадска ЖКА 97:76 (25:18, 32:10, 20:10, 20:29)

ПОЖЕГА: Спортска хала у Пожеги, гледалаца: 200.

СЛОГА: Кимора 9, Миљановић, Каралић 15, Јеремић 18, Филиповић 14, Кешељевић 8, Матовић 1, Лукић 7, Мијатовић 1, Бојат 4, Јовановић 1, Рајт-Пондер 19.

НОВОСАДСКА ЖКА: Бабајић 17, Ждрња 26, Радовић 8, Јекић 6, Кракић 4, Буловић 2, Ђалинац, Милинковић Савић 7, Јанковић 6, Прцовић, Бошњаковић.