Победа кошаркаша Војводине у Новом Пазару

Прилично лако и обедљиво, што руку на срце због форме домаћих није било очекивано, Војводина је пазарила 12. првенствену победу и остала на челу табеле.
2

У утакмици 18. кола Кошаркашке лиге Србије, најјаче опружје изабраника Мирослава Николића – одбрана, врло добро је функционисала на увек врућем паркету у Новом Пазару. Са друге стране, и офанзивно је Војводина одиграла на високом нивоу и домаћи нису имали шансе. Чињенице су неумољиве: Војводина је током целог меча била у вођству, а оно је износило и 25 поена. У готово свим елементима игре, црвено – бели су били бољи.

Одлично су почели Новосађани, серијом 11:0. Ухватили су домаћи прикључак, али у другој деоници поново су се црвено -  бели значајно одлепили, стигавши до плус 16 (26:42). Но, онда су домаћи заиграли зонску одбрану на коју Војводина није проналазила решења. Са друге стране Нови Пазар је везао четири успешна напада са две тројке и за тили час направио 10:0. Ипак, Новосађани су на полувремену имали солидних девет поена вишка (28:47).

Утакмицу је Воша преломила у трећој четвртини. Дефанзива црвено – белих је била сјајна, те је она најзаслужнија за максималних плус 25 (46:71). Већ тада је било јасно да треба да се догоди чудо па да бодови не стигну у Нови Сад. До тога није дошло и новосадска екипа је рутински одиграла до последњег звука сирене.

Већ у среду, Војводина дочекује Здравље из Лесковца.

Д. Кнежић

Нови Пазар – Војводина 68:85  (14:22, 24:25, 10:24, 20:14)

НОВИ ПАЗАР: „Догуш спортска академија“, гледалаца: 300. Судије: Нинковић, Милојевић, Дашић.

НОВИ ПАЗАР: Палтаци, Николић 10 (8ас), Новковић 6, Милић, Нумановић 10, Кулунџић, Микавица 11, Мањгафић 13, Муратовић, Радомировић 16 (8ск), Ђуловић 2, Букумировић.

ВОЈВОДИНА: Кочић 11 (8ск), Бањац, Беслаћ 16 (9ск), Марић, Недељков, Бјелица 11, Поповић 16, Ракићевић 14, Вучетић 6, Нил 3 (6ас), Зарић 4, Лјубичић 4 (5ас).