Победа кошаркаша Звезде против Олимпијакоса у Атини

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас Олимпијакос у Атини 76:72 у утакмици 23. кола Евролиге.
k

Црвено-бели су први пут у елитном такмичењу славили у Пиреју, уједно нанели грчком тиму први пораз ове сезоне на домаћем терену.

Такође, уписали двоструки тријумф ове сезоне јер су добили меч и у Београду.

Звезда сада има скор 8-12, док је Олимпијакос на учинку 12-8.

Огњен Добрић био је најефикаснији са 14 поена, Никола Калинић убацио је 12, Нејт Волтерс девет, а Арон Вајт и Никола Ивановић по осам.

Код Олимпијакоса Саша Везенков убацио је 20 поена.

Звезда у наредном колу 1. фебруара дочекује екипу Милана.

Радоњић: Велика победа за нас

Велика победа за нас, нарочито у овом деликатном моменту. Одиграли смо веома добру одбрану, посебно у другом полувремену, изјавио је тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић после тријумфа против Олимпијакоса.

Звезда је први пут славила у Пиреју у елитном такмичењу, уједно нанела им и први пораз ове сезоне на домаћем терену.

Цео меч смо играли добро, одбрану и више него добро у другом полувремену, донели смо добре одлуке у кључним моментима. Честитам мојим играчима, изјавио је Радоњић после меча.