Пораз кошаркаша Србије у Грчкој, тежим путем на СП

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је у четвртак увече на Криту од Грчке са 70:63 (16:18,19:14, 19:15, 19:16), у утакмици 1. кола друге фазе квалификација за Светско првенство у Кини.
grcka srbija kosarka

Неколико вишеминутних празних ходова без поена, слаб проценат шута са спољних позиција за разлику од домаћих који су погодили 18 тројки из 36 покушаја, главни су фактори који су Србију у пораз у дерби мечу Л групе квалификација за одлазак на Светско првенство које се наредне године игра у Кини.

Почело је са доста промашаја с обе стране, а Србија се у офанзиви више ослањала на индивудуелне акције, него на организоване нападе. са друге стране, одбрана је била сасвим солидна и наши играчи су све Грке сем Калатеса, успели да зауставе.

Успели смо да одржавамо минимално вођство до краја прве четвртине, а на почетку друге Србија је имала “празан ход” од скоро четири минуте без коша, који Грци нису успели да казне. Богдановића није ишао шут са спољних позиција, али је одличним улазима налазио пукотине у одбрани домаћих.

Поново су изабраници Александра Ђорђевића успели да стекну и одржавају минимално вођство, све до финиша друге деонице када је Слоукас погодио две узастопне тројке. Иако му се Богдановић реванширао својом другом тројком из седмог покушаја, пред одлазак на одмор и Папапетру је погодио изван линије 6,75, те су Грци на полувремену имали три поена предности (35:32).

Далеко веће муке снашле су наш тим у наставку. Уследио је (поново) празан ход од скоро четири минута без кошта, али овога пута Грцу су то умели да казне. Распуцали су се домаћи, погађали тројке у серијама, те дошли до  максималних 12 поена вишка (48:36). Док је трајала серија Грка, наш тим је направио само један фаул! Ипак, пренилу су се наши кошаркаши, заиграли разноврсније у нападу, успели да дођу на два поена заостатка, а са минусом од четири поена (51:49) уђу у последњу деоницу.

Топили су играчи Србије предност домаћих, истопили је шест минута пре краја након тројке Мицића (57:57), али онда поптуно стали. Опет су имали вишеминутни пост без поена, грешили у одбрани, промашивали у нападу и било је јасно да идемо ка поразу.

Наредни меч Србија игра у недељу у Београду против Естоније.

Грчка – Србија  70:63 (16:18, 19:14, 16:15, 19:16)

КРИТ: Арена “Дио Аракиа” Хераклион, гледалаца: 4000.  Судије: Мартинс (Литванија), Чмикиевич (Пољска) и  Зашчук (Украјина).

ГРЧКАДорси, Калатес 15, Бурусис (10ск, 8ас), Слоукас 11, Папајанис, Принтезис 15, Папаниколау 8, Манцарис, Папапетру 6, Василопулос 2, Атентокумпо 4, Митоглу.

СРБИЈА: Симоновић 2, Јеловац, Богдановић 19, Бјелица 9 (12ск, 5ас), Калинић 1, Лучић, Милосављевић, Радуљица 4, Милутинов 7, Недовић 7, Мицић 3, Јовић 11.