Пораз кошаркаша Звезде од Басконије у Виторији

ВИТОРИЈА: Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас од Басконије у Виторији 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18) у утакмици трећег кола Евролиге.
c

Црвено-бели су били равноправан ривал шпанском тиму до средине треће четвртине, али онда је уследио пад и трећи пораз ове сезоне у елитном такмичењу.

С друге стране, Басконија је на максималних 3-0.

Баш као и против Партизана Маркус Хауард био је незаустављив са 30 поена, Даријус Томпсон постигао је 18, а Вања Маринковић 10 поена.

Код Звезде Лука Митровић постигао је 17, Огњен Добрић 14, а Никола Ивановић и Бен Бентил по 11 поена.

Јовановић: Припремали смо се за њихив шут, али...

Припремали смо се да зауставимо њихиов шут, али дали су 19 тројки, 12 у другом делу, никада пре овако нешто нисам видео, рекао је тренер кошаркаша Црвене звезде Влада Јовановић после пораза.

Басконија је одиграла одлично друго полувреме, а ми смо правили неке грешке, промашивали, изгубили 10 лопти у трећој и четвртој четвртини. То је кључ пораза, изјавио је Јовановић на конференцији за медије.

Он је додао да се нада да ће кренути на боље када се у тим врати Немања Недовић и заигра последње појачање Лука Вилдоза.

Верујем да ћемо с њима бити бољи, већ у петак против Реала у Мадриду, поручио је Јовановић.

Звезда у петак гостује Реал Мадриду, док Басконија дочекује Олимпијакос.