Пораз кошаркаша Звезде од Жалгириса

После велике борбе кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Жалгириса у трећем колу Евролиге.
w

Београђани нису успели да зауставе литванску екипу, која је остала непоражена и то на сва три гостовања, док састав Саше Обрадовића има скор од два пораза и једне победе. Прокоцкали су црвено–бели последња два напада, самим тим и прилику да изборе тријумф, па се испоставило да су их скупо коштала два велика пада у игри, у другој и четвртој четвртини.

После одличног почетка када је Звезда повела 11:4, гости су ухватили прикључак и уследила је велика борба, пуна преокрета. У другу деоницу ушло се резултатом 19:19, али је тада пад концентрације домаћина довела у заостатак од седам поена (31:38). Пред одлазак на полувреме, Звезда је доста промашивала, била је брзоплета у нападу, док је Жалгирис имао конкретнија решења на путу до коша. На паузу су Београђани отишли са шест поена заостатка (33:39).

Само два минута било је потребно Звезди да преокрене у наставку. Давидовац је био у налету, везао је осам поена и на семафору је освануло 43:42 за домаћина. Почело је тада шутерско надметање, играло се поен за поен, да би поготком у последњој секунди треће четвртине Жалгирис имао 62:60. Нису гости губили време, брзо су повели 69:62 на почетку четврте деонице. Уследио је празан ход обе екипе, нико није могао до коша читавих шест минута! Успела је Звезда серијом 5:0 да се приближи на 67:69, али је у последња два напада била непрецизна, док су Литванци били смирени са линије пенала, па су на тај начин и осигурали победу.

Црвено–бели би требало сутра да гостују Асвелу у другој утакмици дуплог програма Евролиге, али с обзиром на то да је дуел екипе из Лиона и грчког Панатинаикоса отказан због присутног коронавируса у француском саставу, питање је да ли ће се та утакмица одиграти.

К. Б.

Црвена звездаЖалгирис 69:75 (19:19, 14:20, 27:23, 9:13)

БЕОГРАД: Хала „Александар Николић“, без присуства публике, судије: Пантер, Кортес, Гконтас.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хол 9, Волден 11, Лојд 19 (5ск, 3ас), Давидовац 11 (4ск), Лазић 2, Рит 2, Раданов, Добрић 3, Симоновић 2, Јагодић Куриyа 2, Симанић, Кузмић 8 (6ск).

ЖАЛГИРИС: Вокап, Лекавичијус 16 (4ас), Хејс 8, Јанкунас 4, Лукосијунас, Милакнис, Гебен 5, Рубит 8, Јокубаитис 9 (6ск), Вастуриа 5, Григонис 8, Ловерњ 12 (8ск).