ПОСЛЕ ДОЛАСКА САЛЕТА ЂОРЂЕВИЋА: Бахчешехир се растао са Копривицом
Турски Бахчешехир озваничио је растанак са српским центром Балшом Копривицом, који после само једне сезоне напушта клуб из Истанбула.
Бахчешехир је имао запажену сезону у Еврокупу и домаћем првенству, али је у оба такмичења заустављен од Бешикташа, који са клупе предводи Душан Алимпијевић. По завршетку сезоне постало је извесно да ће досадашњег тренера Марка Бараћа наследити прослављени Александар Ђорђевић, а растанак са Копривицом представља један од првих потеза у оквиру реконструкције екипе.
Клуб се од српског центра опростио путем друштвених мрежа, захваливши му се на сарадњи и пожелевши му много успеха у наставку каријере.
Копривица је у Бахчешехир стигао прошлог лета после четворогодишњег боравка у Партизану, али није успео да се избори за већу минутажу и значајнију улогу у тиму.
Дрес Партизана носио је од 2021. до 2025. године, а за то време освојио је две титуле АБА лиге и трофеј у Кошаркашкој лиги Србије. Са јуниорском репрезентацијом Србије освојио је златну медаљу на Европском првенству за кошаркаше до 18 година, одржаном 2017. године у Словачкој.
В. М. П.