СП КИНА 2019: Србија-САД 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21) (уживо)

Кошаркашка репрезентација Србије победила је Сједињене Америчке Државе у утакмици за пласман од 5. до 8. места на Светском првенству у Кини са 94:89. Србија ће играти за пето место, а Американци за седмо место на СП.
Bogdan Bogdanovic/Fonet/AP

дворана: Донгуан
гледалаца: /
судије: Марањо (Бразил), Јунг (Тајван), Кастиљо (Шпанија)

Србија: Симоновић, Богдановић, Бјелица, Лучић, Радуљица, Бирчевић, Јокић, Милутинов, Мицић, Гудурић, Јовић, Марјановић.

САД: Вајт, Мичел, Херис, Смарт, Барнс, Браун, Тејтум, Пламли, Лопез, Мидлтон, Вокер.

Прва четвртина: Кошаркаши Србије пустили су руку и погодили чак осам тројки од девет покушаја. Игра се брзо, практично без одбрана, са пуно трчања и брзих поена. Србија има 14 скокова а Американци 7 и то је такође један од разлога високог вођства Србије.

Богдановић је почео веома ефикасно меч са 14 поена и тро скока.

Друга четвртина: Американци су заиграли мало ангажованије, док је Србија променљивом одбраном зоне и човека заправо омогућила доста лаких поена противнику. Вокер и Мидлтон су почели да погађају и смањено је вођство Србије, било је 36:28 и 38:30. Смањена је разлика у скоковима 18/16. Кренула је серија тројки Амера на крају друге четвртине било је 44:40 за Србију. Американци су добили другу четвртину 33:12.

Трећа четвртина: На почетку Јовић је погодио тројку, на другој страни је промашио Мичел, али су Американци изборили нови напад. Мичел је затим смањио на „минус четири“ (46:42). Затим је Лучић погодио још једну тројку за 49:42. Одмах је вратио Харис – 49:45. А онда је одличном асистенцијом Јокић пронашао Милутинова за 51:45. После промашаја Амера за три, Богдановићу на другој страни бежи лопта, уследила је брза акција Американаца, а Барнс је мсњио на 51:47. Јокић је затим погодио тројку, али су после већања судије одлучиле да је нагазио линију, па су признале само два поена – 53:47. Амери су из слободних бацања смањили на 53:49, а онда је Богдановић погодио још једну тројку (56:49). Барнс је поново био сигуран са линије слободних бацања, а узвратио је Јовић. Затим је Богдановић убацио и шесту тројку за 61:51. Вокер је вратио на другој страни, Јовић је промашио за три, а Маријановић није био успешан у скоку. Новом тројком Вокер је самњио на „минус пет“, а Мичел на „минус два“ - 61:59. Богдановић затим није успео да погоди тројку, али коначно офанзини скок и имали смо нови напад. Богдановић затим погађа нову тројку за 64:59, Мидлтон на другој страни погађа преко индиспонираног Марјановића за 64:61. Лучић је погодио нову тројку за 67:61, а после још једног коша Амера, коначно је и Марјановић успео да постигне поене за 69:63. Пошто је Браун био половичан са линије слободних бацања, Бјелица је направио грешку, Мидлто је украо лопту и закуцао за 69:66. Марјановић је поново поентирао за 71:66, а Лопез погодио оба бацања после фаула Марјановића – 71:68. Био је то и коначан резултта на крају треће деонице.

Четврта четвртина: Први су до поена дошли наши кошаркаши преко Марјановића 73:68. После промашаја Американаца за три поена, па још једног промашаја вајта, Марјановић је погодио слободна бацања за 75:68. После добре одбране Србије Лучић је новом тројком направио десет разлике – 78:68. Уследио је тајм – аут Грега Поповића. После неколико пропуштених напада на обе стране Барнс је убацио оба слободна бацања, а онда је Бјелица погодио 15. тројку за наш тим – 81:70. Барнс је поентирао, а онда и Мицић на другој страни. Бјелица је добро одиграо у одбрани, лопта је дошла до Мицића који је закуцао за „плус 13“ – 85:72. Барнс је тројком успео да врати на десет разлике, а онда је Мицић на другој страни промашио тројку. Пошто су Амери погодили оба слободна бацања, Богдановић је асистирао Јокићу за 87:77. Међутим, кошевима Барнса и Вокера Американци смањују на „минус шест“ – 87:81, а онда је Јокић асистирао Богдановићу за 89:81. Богдановић још једним кошем враћа „плус десет“ – 91:81 на два минута пре краја. Американци су промашили тројку, али је Барнс дошо до лопте и погодио за 91:84. Јовић је затим промашио тројку,а Вокер је погодио тројку после офанзивног скока за 91:87. Богдановић је успео да убаци само једно слободно бацање, а онда и Харис такође – 92:88. Судије су вратиле сат за три секунде, па је до краја остало нешто више од 30 секунди. После  прекршаја Американаца Јокић је убацио оба слободна бацања – 94:88. На 20 секунди пре краја Американци су имали напад, Јовић је направио пети фаул, а на 11 секунди пре краја Тарнер је убацио једно бацање за 94:89. То је до краја био и коначан резултат утакмице.