Суперлига: Мега ипак прејака за Новосађане

Нису одиграли онако како знају кошаркаши Војводине против Меге, мада се много питао и вишерангирани ривал, који је од самог старта контролисао ритам и славио у петом колу Б групе Суперлиге, не остављајући екипи Милоша Исаков-Ковачевића шансу за другачији епилог.
Р. Хаџић/Новосађани без шансе у Београду

Почетак утакмице обележила је доминација домаћих. Новосађани офанивно нису пронашли начин да дођу до коша супарника и веома тешко су постизали поене. Корак за ривалом црвено-бели почињу да губе средином прве деонице. Било је 6:6 на семафору, пет минута пре краја тог дела игре, када је уследио налет тима Марка Бараћа, који је на крилима Петра Ковачевића направио серију 9:0 и први пут се нешто осетније одвојио. На истеку првих 10 минута Мега је стигла да дође и до двоцифреног вођства, уз само осам примљених поена, што довољно говори о томе колико су били успешни у намери да зауставе госте.

Водили су домаћи и са 24:12, да би Војводина приказала период одличне игре. Сада су Новосађани били ти који су припретили серијом, пришли на 26:21 након тројки Беслаћа и Митровића и увели дуел у неизвестан ток. Не задуго. Тек тада је Мега драстично подигла ниво и фуриозно дошла до 42:23. Све је домаћи састав кажњавао и из транзиције долазио до лаких поена. То никако није смело да се дешава црвено-белима, уколико су желели до изненађења у Београду. На полувремену је резултат био 50:28 у корист Меге и такво стање на паркету наговештавало је мирнији други део сусрета.

Управо то се и десило. Бараћеви изабраници рутински су затворили утакмицу и тријумфовали.

Мега Војводина 96:64 (19:8, 31:20, 22:23, 24:13)

БЕОГРАД: Дворана „Мега фектори", гледалаца: 300, судије: Милојевић, Илић Здравковић.

МЕГА: Бранковић 13 (11ск), Рудан 17, Ускоковић 13 (7ас), Казалон 14, Церовина 16, Пауновић 6, Ковачевић 9, Марковић 6, Терзић, Мушицки 2.

ВОЈВОДИНА: Беслаћ 21, Гаћеша 12, Митровић 3, Манојловић 9, Јововић, Бањац, Недељков 3, Љубичић 14, Буловић, Пешаковић, Чампара, Станојевић 2.